LAJMI I FUNDIT:

Tri gola dhe dy kartonë të kuq: Malisheva fiton në udhëtim te Drenica

Tri gola dhe dy kartonë të kuq: Malisheva fiton në udhëtim te Drenica
Foto: Arkiv

Malisheva ka triumfuar 2-1 në udhëtim te Drenica në kuadër të javës së 31-të në Albi Mall Superligën e Kosovës.

Reklama

Pas vetëm pesë minutash lojë, vendasit kaluan në epërsi me anë të Agim Zekës, që shënoi për 1-0.

Por, festa e Drenicës zgjati vetëm, dy minuta, kur Malisheva i barazoi shifrat në 1-1 nëpërmjet Behar Maliqit që shënoi nga penalltia.

Mysafirët nuk u ndalën me kaq dhe përmbysën shifrat në 2-1 me golin e Tolat, ndërsa Ronald Sobowale ishte asistues.

Në 45 minutat e dytë, dy skuadrat kishin raste të mira shënimi, por jo edhe efektivitet.

Në minutën e 63-të, Drenica mbeti me dhjetë lojtarë në fushë, pasi Lopez da Silva – Maranhao u ndëshkua direkt me karton të kuq.

Ky nuk ishte kartoni i kuq i vetëm për skuadrën nga Skenderaj, pasi edhe në minutën e 90+4-të ata pranuan një të tillë, tani ishte Burim Veseli.

Ndeshja përfundoi 2-1 në të mirë të malishevasve që morën tri pikët të mëdha në luftën për mbijetesë.

Pas javës së 31-të, Malisheva gjendet në vendin e shtatë me 36 pikë, ndërsa Drenica në të fundit me 23 sosh. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Para nëntë muajsh fitoi Kupën e Botës, dhe tani po i jep fund karrierës - çfarë po ndodh me Papu Gomez?

Para nëntë muajsh fitoi Kupën e Botës, dhe tani po i jep fund karrierës - çfarë po ndodh me Papu Gomez?

Ndërkombëtare
Pochettino u dërgon mesazh pronarëve të Chelseat pas disfatës nga Aston Villa

Pochettino u dërgon mesazh pronarëve të Chelseat pas disfatës nga Aston Villa

Premier League
Notat e lojtarëve: Atletico Madrid 3-1 Real Madrid, zhgënjen Vazquez

Notat e lojtarëve: Atletico Madrid 3-1 Real Madrid, zhgënjen Vazquez

La Liga
Bayerni planifikon shkarkimin e Tuchel, identifikon zëvendësuesin e tij

Bayerni planifikon shkarkimin e Tuchel, identifikon zëvendësuesin e tij

La Liga
Humbja ndaj Newcastle shënon rekord të zi për Sheffieldin

Humbja ndaj Newcastle shënon rekord të zi për Sheffieldin

Premier League
Spektakël me katër gola në Metropolitano: Atletico ia shkakton humbjen e parë Real Madridit për këtë sezon

Spektakël me katër gola në Metropolitano: Atletico ia shkakton humbjen e parë Real Madridit për këtë sezon

La Liga
Kalo në kategori