LAJMI I FUNDIT:

Rekord i zi për Drenicën: Bie për herë të parë nga elita e futbollit kosovar me humbjen nga Trepça ’89

Rekord i zi për Drenicën: Bie për herë të parë nga elita e futbollit kosovar me humbjen nga Trepça ’89

Drenica ka shkruar histori për të keq, pasi ka rënë për herë të parë nga elita e futbollit kosovar, pas humbjes 3-1 nga Trepça ’89 në kuadër të javës së 33-të në Albi Mall Superliga e Kosovës.

Reklama

Pas vetëm dy minutash lojë, mitrovicasit kaluan në epërsi me golin e Egzon Fazliut.

Ishte minuta e 14-të kur Sekiraqa i vendasve lëshoi një mundësi të artë shënimi.

Për 2-0 u përkujdes Fatty, që shënoi pa shumë probleme në portën e Drenicës në minutën e 30-të.

Edhe pjesa e dytë filloi furishëm për Trepçën ’89, që shënoi të tretin, tani përmes Rilind Nimanit në minutën e 47-të.

Drenica e ngushtoi epërsinë e vendasve me golin e Osman Mëziut (50’).

Deri në fund, Trepça ’89 e mbajti epërsinë dhe arkëtoi tri pikë në luftën për mbijetesë.

Klubi nga Mitrovica është në vendin e tetë me 37 pikë, ndërsa Drenica në të fundit me 23 sosh. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Bellingham pyetet nga gazetarët se kush është futbollisti më i mirë në botë? Përgjigja e tij i befason të gjithë

Bellingham pyetet nga gazetarët se kush është futbollisti më i mirë në botë? Përgjigja e tij i befason të gjithë

La Liga
Rregulli i Ligës Premier që mund të bëjë që ndeshja mes Tottenhamit dhe Liverpoolit të riluhet

Rregulli i Ligës Premier që mund të bëjë që ndeshja mes Tottenhamit dhe Liverpoolit të riluhet

Premier League
Merret vendimi brutal ndaj gjyqtarit që bëri gabimin trashanik në ndeshjen Tottenham-Liverpool

Merret vendimi brutal ndaj gjyqtarit që bëri gabimin trashanik në ndeshjen Tottenham-Liverpool

Premier League
Arsyeja e çuditshme pse Lamine Yamal ‘u zhduk’ për nëntë minuta në ndeshjen Porto-Barcelona

Arsyeja e çuditshme pse Lamine Yamal ‘u zhduk’ për nëntë minuta në ndeshjen Porto-Barcelona

Liga e Kampionëve
Mikrofonat zbulojnë fjalët që Gavi ia tha Lewandowskit gjatë ndeshjes: Edhe pse 16 vite më i ri, spanjolli e ofendon polakun

Mikrofonat zbulojnë fjalët që Gavi ia tha Lewandowskit gjatë ndeshjes: Edhe pse 16 vite më i ri, spanjolli e ofendon polakun

La Liga
Arbnor Muja shënon golin e parë në Ligën e Kampionëve - driblim dhe goditje e saktë që përfundoi në rrjetë

Arbnor Muja shënon golin e parë në Ligën e Kampionëve - driblim dhe goditje e saktë që përfundoi në rrjetë

Liga e Kampionëve
Kalo në kategori