LAJMI I FUNDIT:

Trajneri i Malishevës i lumtur me fitoren ndaj Prishtinës

Trajneri i Malishevës i lumtur me fitoren ndaj Prishtinës

Malisheva ka triumfuar 2-1 ndaj Prishtinës në kuadër të javës së 25-të në Albi Mall Superligën e Kosovës.

Reklama

Pas ndeshjes, trajneri i malishevasve, Bylbyl Sokoli ka thënë se ishte një paraqitje e mirë nga ana e tyre, por që e patën edhe fatin në anën e tyre.

“Kemi filluar mirë ndeshjen. Goli i hershëm na mundësoi të taktizojmë, sepse humbja para një xhiroje na kishte vështirësuar punët, deklaroi fillimisht strategu i Malishevës për Art Sport.

Malisheva arrin fitore të madhe në udhëtim te Prishtina
Lexo po ashtu Malisheva arrin fitore të madhe në udhëtim te Prishtina

“Më pas, loja pati rrjedhë të mirë për ne, kishim fat. Lojtarët e dhanë maksimumin. Patëm faza të lojës me luhatje, por kishim edhe raste që duhej shfrytëzuar”.

“Ekipi është në ngritje të formës. Jemi të kënaqur me pikët por kemi ende vend për përmirësim në sulm e në mbrojtje”.

“Mbetet luftë e vështirë dhe e ashpër për mbijetesë. Mesfusha ka nevojë të përmirësohet në fazën defensive.

“Jam i kënaqur me pikët e plota dhe angazhimin. Na mbetet luftë e ashpër për ekzistencë”, ka shtuar më tej Sokoli. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Vetëm 15 vjeç, por talenti i Barcelonës ka shënuar njërin ndër golat më të bukur të këtij sezoni

Vetëm 15 vjeç, por talenti i Barcelonës ka shënuar njërin ndër golat më të bukur të këtij sezoni

La Liga
Pochettino e do njërin ndër yjet më të mëdhenj të Real Madridit te Chelsea

Pochettino e do njërin ndër yjet më të mëdhenj të Real Madridit te Chelsea

Premier League
Zyrtare: Rummenigge rikthehet te Bayerni

Zyrtare: Rummenigge rikthehet te Bayerni

Bundesliga
Kroos i dashuruar në lojën e talentit të Real Madridit: Ky djalë duhet të stërvitet me ne çdo ditë sepse është i mrekullueshëm

Kroos i dashuruar në lojën e talentit të Real Madridit: Ky djalë duhet të stërvitet me ne çdo ditë sepse është i mrekullueshëm

La Liga
Quincy Promes përballet me burg për importimin e 1370 kilogramëve kokainë në vlerë prej 75 milionë eurove

Quincy Promes përballet me burg për importimin e 1370 kilogramëve kokainë në vlerë prej 75 milionë eurove

Ndërkombëtare
Cila skuadër i ka tifozët më të zhurmshëm në Ligën e Kampionëve - publikohet lista

Cila skuadër i ka tifozët më të zhurmshëm në Ligën e Kampionëve - publikohet lista

Liga e Kampionëve
Kalo në kategori