LAJMI I FUNDIT:

Trajneri i Llapit, Batatina flet pas eliminimit nga Liga e Konferencës: Fituam përvojë, nuk na u akorduan dy penallti

Trajneri i Llapit, Batatina flet pas eliminimit nga Liga e Konferencës: Fituam përvojë, nuk na u akorduan dy penallti

Trajneri i Llapit, Tahir Batatina ka thënë se ekipi i tij ka fituar një përvojë të madhe me paraqitjen në garat evropiane, por në fund u ankua edhe për gjykimin.

Reklama

Llapi barazoi 1-1 me Shkupin në ndeshjen e dytë në Prishtinë, por u eliminua në raundin e parë të Ligës së Konferencës me rezultatin e përgjithshëm 3-1, pasi në ndeshjen e parë pësoi humbje në udhëtim 2:0.

“Është hera e parë që u paraqitëm në garat e Evropës dhe fituam përvojë të madhe. Përkundër që u eliminuam, ne treguam se futbolli i Kosovës ka ecur përpara”.

“Patëm një paraqitje të mirë dhe futbollistët e dhanë maksimumin nga vetja. Në pjesën e parë luajtëm shumë mirë, por nuk arritëm të shënojmë dhe kjo na penalizoi në pjesën e dytë”.

“Shkupi më shumë ka luajtur në pjesën defanzive derisa ne kemi sulmuar vazhdimisht. Ne i kemi humbur dy ndeshjet nga Shkupi, por treguam se ishim shumë ekip më i mirë”.

“Po ashtu, na mungoi edhe fati pasi nuk shfrytëzuam rastet që i patëm”, tha Batatina që shtoi se ekipi i tij u dëmtua për dy penallti. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Çfarë lidhje ka Guardiola me liderin e La Ligës, Gironan, klubi që ka më shumë pikë se Man City

Çfarë lidhje ka Guardiola me liderin e La Ligës, Gironan, klubi që ka më shumë pikë se Man City

La Liga
Jose Mourinho nuk i la vetëm lojtarët që shkuan të përshëndesnin tifozët e Romës pas humbjes turpëruese

Jose Mourinho nuk i la vetëm lojtarët që shkuan të përshëndesnin tifozët e Romës pas humbjes turpëruese

Serie A
Tashmë ka një fajtor për katrahurën te Chelsea dhe ai nuk është Pochettino

Tashmë ka një fajtor për katrahurën te Chelsea dhe ai nuk është Pochettino

Premier League
Djokovic bën homazhe për terroristët e vrarë në Kosovë, kërkohet përjashtimi i përhershëm i tij nga tenisi

Djokovic bën homazhe për terroristët e vrarë në Kosovë, kërkohet përjashtimi i përhershëm i tij nga tenisi

Tenis
Shqiptarët vendimtarë në ndeshjen Basel – Luzern: Jashari shënon, Xhaka dhe Ademi asistojnë

Shqiptarët vendimtarë në ndeshjen Basel – Luzern: Jashari shënon, Xhaka dhe Ademi asistojnë

Ligat tjera
Trajneri i Napolit bllokon thashethemet për Osimhen, pas lidhjeve me Real Madridin

Trajneri i Napolit bllokon thashethemet për Osimhen, pas lidhjeve me Real Madridin

Serie A
Kalo në kategori