LAJMI I FUNDIT:

Trajneri i Belgjikës, Martinez: Lukaku kishte nevojë për ajër të pastër, e gjeti te Interi

Trajneri i Belgjikës, Martinez: Lukaku kishte nevojë për ajër të pastër, e gjeti te Interi

Trajneri i Kombëtares së Belgjikës Roberto Martinez beson se tifozët e Interit do ta shohin një Romelu Lukaku të ringjallur pasi sulmuesit ‘i duhej ajri i pastër’.

Reklama

Saga e gjatë e verës Lukaku mbaroi javën e kaluar ndërsa belgu më në fund u largua nga Manchester Unitedi për t’u bashkuar me Interin në një marrëveshje të raportuar prej 75 milionë eurove.

26-vjeçari ka bërë një ndikim të menjëhershëm, duke gjeneruar shumë gumëzhitje në mediat sociale dhe duke shënuar katër gola në debutimin e tij në një miqësore.

Lukaku: E doja vetëm Interin
Lexo po ashtu Lukaku: E doja vetëm Interin

Është trajneri i tij te Belgjika, Martinez, i cili beson se sulmuesi do të bëjë mirë tek Interi, pasi është klub ambicioz.

“Lidhja midis Romelut dhe Manchester Unitedit thjesht kishte marrë fund”.

“Ai kishte nevojë për ajër të pastër: ai e gjeti atë në Inter dhe u bashkua me një klub shumë ambicioz”, ka thënë Martinez për Het Laaste Niewus. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Liga Premier pranon gabimin trashanik në dëm të Liverpoolit kur iu anulua goli i rregullt

Liga Premier pranon gabimin trashanik në dëm të Liverpoolit kur iu anulua goli i rregullt

Premier League
Gjashtë ish-lojtarët e Bayern Munichut që nuk do të besoni se ende luajnë në vitin 2023

Gjashtë ish-lojtarët e Bayern Munichut që nuk do të besoni se ende luajnë në vitin 2023

Bundesliga
Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Ligat tjera
Zbulohet klubi që i bëri Mourinhos “ofertën më të çmendur në historinë e futbollit” – ai e refuzoi për të qëndruar te Roma

Zbulohet klubi që i bëri Mourinhos “ofertën më të çmendur në historinë e futbollit” – ai e refuzoi për të qëndruar te Roma

Ligat tjera
Jurgen Klopp: Nuk kam parë kurrë një ndeshje si kjo, vendime të çmendura

Jurgen Klopp: Nuk kam parë kurrë një ndeshje si kjo, vendime të çmendura

Premier League
“Është shumë e thjeshtë”, Erik Ten Hag shpjegon arsyet që çuan deri tek humbja ndaj Crystal Palace

“Është shumë e thjeshtë”, Erik Ten Hag shpjegon arsyet që çuan deri tek humbja ndaj Crystal Palace

Premier League
Kalo në kategori