LAJMI I FUNDIT:

Trajneri i Belgjikës, Martinez: Jemi një grup më i fortë tani, gati për Japoninë

Trajneri i Belgjikës, Martinez: Jemi një grup më i fortë tani, gati për Japoninë
Roberto Martinez (Getty Images)

Trajneri i Belgjikës, Roberto Martinez ka folur pas fitores ndaj Anglisë.  

Reklama

Belgjika ka arritur të fitojë ndeshjen e tretë të Grupit G ndaj Anglisë me rezultat 1-0.

Kjo fitore bëri që belgët të kualifikohet nga vendi i parë i grupit, ndërsa në 16-tën do të ndeshen me Japoninë.

Belgjika mposht Anglinë me golin e Januzajt, belgët kalojnë grupin nga vendi i parë
Lexo po ashtu Belgjika mposht Anglinë me golin e Januzajt, belgët kalojnë grupin nga vendi i parë

Fitorja ndaj Anglisë e ka lënë të kënaqur trajnerin Martinez, i cili ka thënë se janë gati për ndeshjen e radhës ndaj samurajëve.

Martinez beson në Belgjikën e tij (Getty Images)

“Fitorja është si shkas i një konsekuencë e një paraqitje shumë të mirë”, ka thënë fillimisht Martinez pas ndeshjes.

“Ju nuk mund ta planifikoni skenarin ideal, keni parë që kombëtare të mëdha tashmë janë eliminuar”.

Angli 0-1 Belgjikë, nota e Januzajt dhe të tjerëve
Lexo po ashtu Angli 0-1 Belgjikë, nota e Januzajt dhe të tjerëve

“Ne duhet të shikojmë veten, ne jemi një grup më i fortë se sa ishim para ndeshjes”.

“Tani ne do të jemi përballë Japonisë, duhet të jemi gati për këtë”, përfundoi trajneri i Belgjikës. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
'Luftë' mes Barcelonës dhe Sevillës – andaluzianët bojkotuan drekën tradicionale, katalanasit shkëputën çdo marrëdhënie me këtë klub

'Luftë' mes Barcelonës dhe Sevillës – andaluzianët bojkotuan drekën tradicionale, katalanasit shkëputën çdo marrëdhënie me këtë klub

La Liga
Florent Muslija i pakapshëm këtë sezon, shkatërron pothuajse i vetëm Schalken

Florent Muslija i pakapshëm këtë sezon, shkatërron pothuajse i vetëm Schalken

Ligat tjera
Xavi shkrihet së qeshuri ku i bëhet një pyetje për dy legjendat e Real Madridit – Barcelona luan kundër tyre brenda pesë ditëve

Xavi shkrihet së qeshuri ku i bëhet një pyetje për dy legjendat e Real Madridit – Barcelona luan kundër tyre brenda pesë ditëve

La Liga
Vedat Muriqi vazhdon të jetë në radarin e Atletico Madridit

Vedat Muriqi vazhdon të jetë në radarin e Atletico Madridit

La Liga
Zidane pranon të marrë drejtimin e Marseilles, por vetëm me një kusht

Zidane pranon të marrë drejtimin e Marseilles, por vetëm me një kusht

Ligue 1
Debat i ashpër mes Ancelottit dhe Vinicius Jr në mes të ndeshjes, në fund dyshja nuk u përshëndet fare

Debat i ashpër mes Ancelottit dhe Vinicius Jr në mes të ndeshjes, në fund dyshja nuk u përshëndet fare

La Liga
Kalo në kategori