LAJMI I FUNDIT:

Tottenhami harton listën e ngushtë me tre lojtarë për të zëvendësuar Harry Kane

Tottenhami harton listën e ngushtë me tre lojtarë për të zëvendësuar Harry Kane

Tottenham Hotspur thuhet se ka krijuar një listë të ngushtë me tre lojtarë për të zëvendësuar sulmuesin Harry Kane, i cili pritet të largohet këtë verë.

Gjatë javëve të fundit, spekulimet rreth të ardhmes së Kane me Spurs kanë filluar të nxehen.


Më herët është raportuar se gjigantët e Bundesligës, Bayern Munich, kanë pasur dy oferta të refuzuara nga klubi i Londrës së Veriut.

Përveç klubit bavarez, kampionët e Francës, Paris Saint Germain gjithashtu besohet se po monitorojnë situatën.

Ofertë finale, sot pritet të vendoset për transferimin e Harry Kane te Bayern Munich
Lexo po ashtu Ofertë finale, sot pritet të vendoset për transferimin e Harry Kane te Bayern Munich

Të hënën, u raportua se drejtuesit e Bayernit kanë udhëtuar në Londër për të zhvilluar bisedime të mëtejshme me drejtuesit e Spurs.

Ndërsa e ardhmja e Kane mbetet e pasigurt, Spurs thuhet se kanë hartuar një listë të ngushtë me tre lojtarë pasi kanë filluar kërkimin për një zëvendësues të mundshëm.

Sipas mediumit britanik Daily Mail, ylli i Nottingham Forest, Brennan Johnson është emri i parë në listën e ngushtë të Spurs.

Përveç reprezentuesit të Uellsit, Spurs jithashtu janë të interesuar për sulmuesin e Bayern, Mathys Tel dhe Gift Orban të Gent.

Shefi i Forestit, Steve Cooper besohet se dëshiron të mbajë Johnson, por kërkesat e Fair Play Financiar mund ta detyrojnë klubin të shesë asetin e tyre më të çmuar, por do të kërkojnë 60 milionë euro për 22-vjeçarin, për të cilin refuzuar javën e kaluar një ofertë prej 40 milionë eurosh nga Brentfordi.

Më herët gjatë muajit, trajneri i Spurs, Ange Postecoglou foli për të ardhmen e Kane gjatë turneut para-sezonal të klubit në Australi.

Dy sulmuesit tjerë, Tyl dhe Orban mund të jenë zgjedhje më të lira sesa Johnson. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Meç i madh i boksit mes Tyson Fury dhe Oleksandr Usyk - detajet minutë pas minute

Meç i madh i boksit mes Tyson Fury dhe Oleksandr Usyk - detajet minutë pas minute

Boks
Gjithçka çfarë duhet të dini për meçi mes Tyson Fury dhe Oleksandr Usyk: Koha, titujt, rekordet dhe pesha e tyre

Gjithçka çfarë duhet të dini për meçi mes Tyson Fury dhe Oleksandr Usyk: Koha, titujt, rekordet dhe pesha e tyre

Boks
Real Madrid ka një bishë 19-vjeçare në skuadër: Turku i talentuar Arda Guler tregoi trupin pas stërvitjeve të shumta

Real Madrid ka një bishë 19-vjeçare në skuadër: Turku i talentuar Arda Guler tregoi trupin pas stërvitjeve të shumta

La Liga
Mbrojtësi i Borussia Dortmund trondit me pamjen e tij - ai fiton 10 milionë euro në vit dhe pas dy javësh ka finalen e Ligës së Kampionëve

Mbrojtësi i Borussia Dortmund trondit me pamjen e tij - ai fiton 10 milionë euro në vit dhe pas dy javësh ka finalen e Ligës së Kampionëve

Liga e Kampionëve
Modric refuzoi dy oferta të mëdha për të qëndruar në Real Madridi, madje ka ulur edhe pagën

Modric refuzoi dy oferta të mëdha për të qëndruar në Real Madridi, madje ka ulur edhe pagën

Serie A
Dhjetë nënshkrimet më të mira të Jurgen Klopp si trajner i Liverpool - Salah, Mane dhe të tjerët

Dhjetë nënshkrimet më të mira të Jurgen Klopp si trajner i Liverpool - Salah, Mane dhe të tjerët

Premier League
Kalo në kategori