LAJMI I FUNDIT:

Toptha çokollate nga kikiriku dhe bajamet për adhuruesit e ushqimit të shëndetshëm

Toptha çokollate nga kikiriku dhe bajamet për adhuruesit e ushqimit të shëndetshëm

Ëmbëlsirë e shijshme çokollate me kokrra tërshëre të bluara trashë, kikirikë dhe bajame – nuk është e domosdoshme të piqet, ndërkaq shija është e magjishme!

Kush do t’u rezistonte topthave të shëndetshëm, të ëmbël nga kokrrat e bluara të tërshërës, mjalti, belushi, bajamet dhe gjalpi i kikirikut?


Përbërësit:

– 2 filxhanë kokrra mielli tërshëre,
– 1 filxhan gjalpë nga kikiriku,
– ½ filxhan mjaltë,
– ½ filxhan belush,
– ½ filxhan bajame,
– 2 filxhanë kokrra të bluara liri,
– ½ çokollate të zezë e grimcuar imët.

Përgatitja:

Imtësoni bajamet dhe çokollatën në aparatin imtësues, shtoni kokrrat e bluara të tërshërës, lirin, gjalpin nga kikiriku dhe mjaltin

Në fund shtoni belushin dhe lehtë e shkurtë tundni.

Formoni topthat dhe futni në frigorifer gjysmë ore që të ngurtësohen.

Ju bëfshin mirë, – transmeton Telegrafi.

Në trend Kuzhina

Më shumë
Hajvar shtëpie

Hajvar shtëpie

Salca
Si përgatiten makaronat alfredo?

Si përgatiten makaronat alfredo?

Oreksndjellëse
Si t’i pjekni në mënyrë të përsosur gështenjat në furrë? (Video)

Si t’i pjekni në mënyrë të përsosur gështenjat në furrë? (Video)

Në çdo kohë
Kalo në kategori