LAJMI I FUNDIT:

Top dhjetë sulmuesit më të vlefshëm italianë – prin Moise Kean

Top dhjetë sulmuesit më të vlefshëm italianë – prin Moise Kean

Kombëtarja e Italisë mund të jetë e qetë sa i përketë Kampionatit Evropian që do të mbahet në vitin 2020 në 12 vende të ndryshme të kontinentit të vjetër.


Azzurët tashmë e kanë siguruar kualifikimin në Euro 2020, pasi kanë grumbulluar 24 pikë, derisa në vendin e dytë është Finlanda me 15 sosh në Grupin J.

Reklama
Kombëtarja e Italisë (Foto: Marco Rosi/Getty Images/Guliver)

Italianët kanë një listë prej dhjetë sulmuesve që janë aktualisht në top-formë dhe në Euro 2020 pritet shkëlqimi i disa prej tyre.

Lista e dhjetë sulmuesve më në formë aktualisht:

10= Leonardo Pavoletti i Cagliarit: 12 milionë euro

Image result for Pavoletti

9= Manolo Gabbiadini i Sampdorias: 12 milionë euro

Image result for gabbiadini sampdoria

8= Roberto Inglese i Parmas: 15 milionë euro

Image result for roberto inglese

7= Andrea Pinamonti i Genoas: 15 milionë euro

6= Mario Balotelli i Brescias: 20 milionë euro

5= Andrea Petagna i Spalit: 20 milionë euro

Image result for andrea petagna

4= Patrick Cutrone i Wolverhampton Wanderers: 25 milionë euro

3= Andrea Belotti i Torinos: 35 milionë euro

2= Ciro Immobile i Lazios: 40 milionë euro

1= Moise Kean i Evertonit: 40 milionë euro. /Telegrafi/