Dita e fundit e afatit kalimtar në NBA ka sjellë disa lëvizje të reja nga skuadrat e ndryshme.

Reklama

Përderisa të gjithë në Amerikë janë në pritje të lëvizjes së Anthony Davis, ekipet tjera kanë kryer transferime të tjera.

Chiago Bulls dhe Washington Wizards kanë kryer me sukses shkëmbimin e lojtarëve.

Otto Porter nga Washington Wizards i është bashkuar skuadrës legjendar Chicago Bulls.

Ndërkohë në drejtim të Washingtonit kanë shkuar dy lojtarët e rinj Jabari Parker dhe Bobby Portis.

Nuk ishte vetëm Porter i larguar nga Washington Wizards.

Wizards kanë shkëmbyer edhe Markieff Morrisin me Wesley Johnson.

Morris nga sot është një basketbollist i ri i New Orleans Pelicans, ndërsa Johnson i është bashkuar Wizards. /Telegrafi/