LAJMI I FUNDIT:

Tiramisu me pjeshkë

Tiramisu me pjeshkë

Përbërësit:

▪ 1 pako biskota
▪ 3-4 pjeshkë
▪ 250 gr krem djathi ose salcë kosi
▪ 2 lugë gjelle mjaltë
▪ 50 gr çokollatë e shkrirë
▪ 1 filxhan çaji nescafe
▪ Vanilje

Përgatitja:


Fillimisht qërojmë dy pjeshkë dhe së bashku me një luge gjelle mjaltë i kthejmë me anë të një blenderi në pure.

Pjeshkat e tjera i presim në kubikë të vegjël me gjithë lëkurë dhe i bashkojmë me purenë e pjeshkës.

Trazojmë krem djathin ose salcë kosin me një lugë gjelle vanilje dhe një lugë gjelle mjaltë (ose 2 sipas dëshirës).

Në një tavë vendosim fillimisht një rresht me biskota të njomura me nescafen e përgatitur.

Mbi biskota shtrojmë një rresht me krem djathë (ose salcë kosi) dhe mbi të, vendosim purenë me pjeshkë.

E mbulojmë purenë me biskota të njomura me nescafe, përsëri vendosim krem djathë (ose salcë kosi), pure pjeshke dhe në fund të gjithë sipërfaqen e mbulojmë me çokollatë të thërrmuar.

Para se të serviret tiramisuja duhet të qëndrojë në frigorifer për disa orë.

Në trend Kuzhina

Më shumë
Pogaçe të shpejta me djathë dhe proshutë

Pogaçe të shpejta me djathë dhe proshutë

Nga duart tua
Mësoni se si të përgatisni Tespishte (Video)

Mësoni se si të përgatisni Tespishte (Video)

Kalo në kategori