Vendimet kontroverse të VAR-it kanë vazhduar edhe gjatë të enjtes mbrëma në kampionatin elitar anglez, Ligën Premier.

Gjatë të mërkurës, tifozët e West Hamit dhe futbollit në përgjithësi kanë mbetur te befasuar me një vendim të VAR-it.

Kjo pasi, pas rikthimit të videove, gjyqtarët vendosen ta anulojnë një gol të shënuar nga Tomas Soucek.

VAR-i anuloi në mënyrë kontroverse golin e West Hamit ndaj Chelseat, tifozët befasohen nga vendimi VAR-i anuloi në mënyrë kontroverse golin e West Hamit ndaj Chelseat, tifozët befasohen nga vendimi

Megjithatë, kjo nuk përfundon këtu, pasi edhe në ndeshjen Sheffield United-Tottenham ka ndodhur një vendim kontrovers.

Sulmuesi anglez, Harry Kane ka shënuar një gol të bukur në minutën e 33-të, por ky gol i është anuluar.

Pas rikthimit të VAR-it, gjyqtarët vendosen se më herët pati një prekje të topit me dorë nga Lucas Moura.

Tifozët kanë mbetur te befasuar me këtë vendim dhe tashmë kanë pushtuar rrjetet sociale në lidhje me këtë anulim kontrovers të golit. /Telegrafi/