LAJMI I FUNDIT:

Themelohet në Zvicër banka e kriptovalutve

Themelohet në Zvicër banka e kriptovalutve

SEBA një bankë e kriptovalutave tashmë është plotësisht funksionale.

Banka zvicerane njoftoi se klientët e saj mund të hapin xhirollogari për kriptovaluta. Por banka do t’iu shërbej vetëm bizneseve korporative, menaxherëve të aseteve dhe investitorëve profesionalë privatë, përcjell Telegrafi.


E filluar në fillim të vitit, banka mori licencën në muajin gusht nga autoritetet financiare. SEBA thotë se kërkon të ndërtojë ura mes aseteve tradicionale dhe atyre dixhitale duke ruajtur nivelet e larta të sigurisë.

Aktualisht banka mbështet vetëm Bitcoin, Ethereum, Litecoin, Stellar dhe Ethereum Classic.

Banka ka premtuar se këtë shërbim shumë shpejtë do ta ofroj edhe ndërkombëtarisht. /Telegrafi/

Në trend Ekonomi

Më shumë
Fitoni dhurata ekskluzive nga Samsung në foleja.com

Fitoni dhurata ekskluzive nga Samsung në foleja.com

Foleja
3, 2, 1 - Volvo gati për ty!

3, 2, 1 - Volvo gati për ty!

Volvo Kosova
Kush t’rahaton me punë përveçse Telegrafi Jobs?

Kush t’rahaton me punë përveçse Telegrafi Jobs?

Ekonomi
Gjykata Komerciale e hedh poshtë propozimin për pezullim të procedurës përmbarimore ndaj Telekomit

Gjykata Komerciale e hedh poshtë propozimin për pezullim të procedurës përmbarimore ndaj Telekomit

Ekonomi
Agjencia e Ushqimit del me sqarime lidhur me cilësinë e mishit në Kosovë

Agjencia e Ushqimit del me sqarime lidhur me cilësinë e mishit në Kosovë

Ekonomi
Arianit Koci paralajmëron vizita në Japoni e Afganistan, teston fillimisht internetin e 99esim.com në Greqi

Arianit Koci paralajmëron vizita në Japoni e Afganistan, teston fillimisht internetin e 99esim.com në Greqi

99esim.com
Kalo në kategori