LAJMI I FUNDIT:

Telegrafi zë vendin e tretë në turneun e pingpongut “Ping Pong Business Tournament”

Telegrafi zë vendin e tretë në turneun e pingpongut “Ping Pong Business Tournament”

Skuadra e Telegrafit në pingpong ka zënë vendin e tretë në turneun “Ping Pong Business Tournament”.

Reklama

Klubi i pingpongut Priping në bashkëpunim me kompaninë 11 Points më 10 dhjetor 2022, organizoi turneun e pingpongut për bizneset e regjistruara në Kosovë, që është i pari i këtij lloji.

Turneu u mbajte në Pallatin e Rinisë dhe Sportit në Prishtinë, në sallën e pingpongut nga ora 10:00. E skuadra e Telegrafit ka zënë vendin e tretë në këtë turne që morën pjesë 16 ekipe.

Ekipet pjesëmarrëse në “Ping Pong Business Tournament”

Nën udhëheqjen e kapitenit Nazmi Elezi dhe lojtarëve Muhamed Demiri, Korab Basha dhe Gëzim Dushi, skuadra e Telegrafit arriti ta tregojë vetën që në fillim, duke dal e para nga grupi.

Skuadra e Telegrafit në “Ping Pong Business Tournament”

Në çerekfinale Telegrafi fitoi ndaj Archipoints, për tu futur në mesin e katër më të mirave. Por në gjysmëfinale Telegrafi pësoi humbje nga Besa Security, që dolën të ishin fitues të turneut.

Në fund në luftë për vendin e tretë, skuadra jonë fitoi Tive për tu stolisur me medaljen e bronztë dhe për të marr trofeun.

Siç e cekëm më lartë fitues doli Besa Security, ndërsa vendin e dytë e zuri Deutschzentrum Kosovo.

Paraqitja e skuadrës së Telegrafit në këtë turne konsiderohet shumë e mirë, ku me pak fat do të mund të dilnin edhe triumfues.

Korab Basha, Gëzim Dushi, Nazmi Elezi dhe Muhamed Demiri që përfaqësuan Telegrafin

Telegrafi iu përgjigj me shumë dëshirë kësaj nisme pasi mjetet e mbledhura nga ky turne do të dhurohen për zhvillimin e klubit të Pingpongut Prishtina Femrat. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
“Intelektualët” e Dritës me koreografi për ngjarjet e fundit në veri: Kur ushtria juaj të kthehet në tokën tonë

“Intelektualët” e Dritës me koreografi për ngjarjet e fundit në veri: Kur ushtria juaj të kthehet në tokën tonë

Superliga
Edon Zhegrova shënon super gol te Lille

Edon Zhegrova shënon super gol te Lille

Ligue 1
Humbësi i vitit: Një bastvënës humbi 11 mijë euro për shkak të gabimit trashanik  të gjyqtarëve në Angli

Humbësi i vitit: Një bastvënës humbi 11 mijë euro për shkak të gabimit trashanik të gjyqtarëve në Angli

Premier League
Mauricio Pochettino i jep një këshillë mikut të tij të vjetër Mikel Artetas: Ajo që po bën me këta dy lojtarë të Arsenalit është e rrezikshme

Mauricio Pochettino i jep një këshillë mikut të tij të vjetër Mikel Artetas: Ajo që po bën me këta dy lojtarë të Arsenalit është e rrezikshme

Premier League
Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Ligat tjera
Gjyqtarët e VAR-it që anuluan një gol të rregullt të Liverpoolit marrin dënimin

Gjyqtarët e VAR-it që anuluan një gol të rregullt të Liverpoolit marrin dënimin

Premier League
Kalo në kategori