LAJMI I FUNDIT:

Tekashi 6ix9ine e quan sulmin brutal ndaj tij në palestër të padrejtë dhe frikacak

Tekashi 6ix9ine e quan sulmin brutal ndaj tij në palestër të padrejtë dhe frikacak

Tekashi 6ix9ine reagoi ndaj personave që e sulmuan atë në një palestër në Florida në fillim të këtij muaji, duke i quajtur ata “asgjë veçse frikacak”.

Reklama

Reperi foli për herë të parë për këtë në Instagram të premten pasi u rrah brutalisht dhe përfundoi në spital.

“Për 2 vjet kam ecur përreth pa siguri”, ka shkruar ai në një video të sulmit. “Duke mos thënë se e promovoj atë, por tani e shihni se nuk u fsheha kurrë nga asgjë”, shkruan PageSix.

Foto: AP

Reperi i “Gooba”, 26 vjeç, vazhdoi t’i quante burrat frikacakë përpara se të ndryshonte qëndrimin e tij, duke thënë se ai “nuk është i zemëruar” për situatën “e padrejtë”.

“Në rrugë nuk ka rregulla, kështu që nuk mund të them se kanë gabuar”, shpjegoi ai, duke vënë në dukje se ai nuk kishte të bënte asgjë me mosmarrëveshjen që ata po përpiqeshin të zgjidhnin.

Foto: 6ix9ine/Instagram

“Jam i lumtur që jam ende këtu. Dhe dua të them se i dua fansat e mi. Faleminderit”, vijoi reperi.

Që atëherë, policia ka arrestuar Rafael Medina Jr., Octavious Medina dhe Anthony Maldonado për sulmin ndaj reperit ndërsa ai ishte duke përdorur saunën në LA Fitness.

Foto: 6ix9ine/Instagram

Videot e sigurisë nga ajo natë tregojnë dy burra duke u ngjitur në zonën e tualetit pasi me sa duket u informuan nga një person i tretë brenda.

Klipe të tjera nga sherri tregojnë tre burra që qëndrojnë mbi reperin “Mala”, duke bërtitur dhe e godasin me grusht ndërsa ai ulet në dyshemenë e banjës.

Foto: 6ix9ine/Instagram

Reperi më vonë doli nga tualeti me fytyrë të përgjakur, menjëherë pas kësaj, Tekashi u dërgua në një spital aty pranë për të trajtuar lëndimet në nofullën, brinjët dhe shpinën e tij, si dhe prerjet dhe mavijosjet.

Tekashi u deklarua fajtor për shantazh dhe akuza të tjera në vitin 2019. Ai fillimisht u përball me dekada pas hekurave, por u lirua para kohe nga burgu në vitin 2020 për dëshminë kundër ish-bandës së tij, Nine Trey Gangsta Bloods. Është e paqartë nëse sulmi në palestër lidhet me këtë rast. /Telegrafi/

Në trend Magazina

Më shumë
Transformimi drastik i Albatrit Muqiqi - këngëtari tregon se si ia arriti dhe a është rritur xhelozia e bashkëshortes së tij

Transformimi drastik i Albatrit Muqiqi - këngëtari tregon se si ia arriti dhe a është rritur xhelozia e bashkëshortes së tij

Magazina
Bukuroshja nga Kosova, Mejreme Hajdaraj bën krenarë shqiptarët duke fituar në Egjipt kurorën e 'Miss Elite World 2023'

Bukuroshja nga Kosova, Mejreme Hajdaraj bën krenarë shqiptarët duke fituar në Egjipt kurorën e 'Miss Elite World 2023'

Magazina
Xhuli shkon në mbrëmje të maturës, zgjedh një nga 300 djem kandidatë për t'u bërë shoqëruese

Xhuli shkon në mbrëmje të maturës, zgjedh një nga 300 djem kandidatë për t'u bërë shoqëruese

Magazina
Dukja elegante e Luizit dhe Kiarës në dasmën e Elgit Dodës dhe Klea Hutës

Dukja elegante e Luizit dhe Kiarës në dasmën e Elgit Dodës dhe Klea Hutës

Magazina
MC Kresha licensohet si trajner i futbollit

MC Kresha licensohet si trajner i futbollit

Magazina
Fjolla Morina thotë se familja e saj ka prejardhjen nga Familja Haklaj në Tropojë

Fjolla Morina thotë se familja e saj ka prejardhjen nga Familja Haklaj në Tropojë

Magazina
Kalo në kategori