LAJMI I FUNDIT:

‘Të pres në Suedi, tash do të lë të shkosh’ – publikohet videoja e debatit të ashpër mes Ibras dhe Arnautovicit

‘Të pres në Suedi, tash do të lë të shkosh’ – publikohet videoja e debatit të ashpër mes Ibras dhe Arnautovicit
(Foto: Screenshot/Twitter)

Mediat suedeze e kanë publikuar një video nga viti 2014, në të cilën mund të dëgjohet një debat i ashpër mes Zlatan Ibrahimovic dhe Marko Arnautovic, pas ndeshjes mes Austrisë dhe Suedisë.

Këto dy përfaqësuese do të përballen në kuadër të kualifikimeve për ‘Euro 2024’ dhe për këtë arsye, ky xhirim është publikuar pikërisht tani.

Pas ndeshjes së zhvilluar para nëntë vitesh, kishte ardhur deri te një konfrontim verbal ndërmjet dy futbollistëve me origjinë nga Ballkani që për pak ka mundur të eskalojë në përleshje fizike.

Tifozët tani po e kuptojnë se çfarë kuptimi ka emri i Zlatan Ibrahimovicit
Lexo po ashtu Tifozët tani po e kuptojnë se çfarë kuptimi ka emri i Zlatan Ibrahimovicit

Kur kalonte pranë zonës së shtypit, Ibrahimovic i kishte thënë Arnautovicit: “Do të pres në Suedi”, derisa futbollisti tjetër iu përgjigj: “Eja tani”.

Padyshim që austriaku kishte inat kundrejt të madhit Zlatan, i cili vazhdoi ta kërcënonte: “Këtu je në shtëpi, këtu i ke shokët, do të lë të shkosh…”.

Tifozët e Milanit bënë që Ibrahimovic mos t'i ndalë lotët
Lexo po ashtu Tifozët e Milanit bënë që Ibrahimovic mos t'i ndalë lotët

Teksa në prapavijë dëgjohet Arnautovic teksa sfidon Ibran: “Nuk guxon tani”.

Pikërisht në atë moment, sulmuesi legjendar është nisur drejt tij, por më pas ka hequr dorë kur ka parë se gazetarët po e prisnin të jepte një deklaratë dhe gjithçka përfundoi me kaq teksa ai dhuroi një buzëqeshje. /Telegrafi/


Në trend Sport

Më shumë
Nuk ka bindur me paraqitjet e tij, Ancelotti i thotë 20-vjeçarit të largohet nga Real Madridi

Nuk ka bindur me paraqitjet e tij, Ancelotti i thotë 20-vjeçarit të largohet nga Real Madridi

La Liga
Deco takohet me agjenten e Haaland – sipas ekspertit të transferimeve marrëveshja nuk është e pamundur

Deco takohet me agjenten e Haaland – sipas ekspertit të transferimeve marrëveshja nuk është e pamundur

La Liga
Guardiola është fans i madh i tij – Man City rivalizon Arsenalin për yllin që kushton 100 milionë euro

Guardiola është fans i madh i tij – Man City rivalizon Arsenalin për yllin që kushton 100 milionë euro

Premier League
Njëri prej top yjeve është shndërruar në një makth për Chelsean - as Pochettino nuk e di çfarë të bëjë

Njëri prej top yjeve është shndërruar në një makth për Chelsean - as Pochettino nuk e di çfarë të bëjë

Premier League

"Shihemi sërish Arda" - Real Madridi ka gjetur destinacionin perfekt për huazimin e Guler

La Liga
Si duket paga e një futbollistit të nivelit elitar - Gerard Pique e ka publikuar pasqyrën financiare

Si duket paga e një futbollistit të nivelit elitar - Gerard Pique e ka publikuar pasqyrën financiare

La Liga
Kalo në kategori