LAJMI I FUNDIT:

Të gjithë frikësohen ta provojnë, ndërkaq ata me përvojë e dinë që pa këtë pozë nuk ka seks!

Të gjithë frikësohen ta provojnë, ndërkaq ata me përvojë e dinë që pa këtë pozë nuk ka seks!

Është pozë ideale për seks në shpejtësi. Shumica e njerëzve kurrë nuk e kanë provuar, ndërkaq ata që janë më të lirë, thonë që kjo pozë përndezjen kalon në dimension të veçantë.

Ju duhet vetëm ndonjë pozë e përshtatshme që të hidheni në aksion.

Poza e famshme – mbështetur për mur, të cilën të gjithë frikësohemi ta provojmë, fillon kështu – lehtë hapni këmbët të mbështetura për mur. Partneri juaj le të afrohet sa më afër, me duar le të ngrejë vithet tuaja duke e shtyrë shpinën tuaj për mur për të mbajtur ekuilibrin, pastaj lejo penetrimin.

Për fillestarët – provoni të njëjtën pozë me një këmbë në tokë.


Përse kjo pozë është aq joshëse – edhe pse është jashtëzakonisht ekzotike dhe e pazakonshme, fjala është për pozën klasike misionare në pozitë vertikale, transmeton Telegrafi.

Sikur poza misionare, edhe kjo pozë është shumë intime dhe ju ofron intimitet dhe shikime të zjarrta sy më sy, mirëpo për dallim nga misionarja e cila praktikohet shumë, kjo pozë është paksa edhe tabu, gjë që gjërat më shumë i bën edhe më këndshme.

Mund ta praktikoni pothuajse në çdo vend, ndërkaq posaçërisht është seksi përndezëse, nëse e praktikoni gjatë “seksit në shpejtësi” në ndonjë vend të pazakonshëm.

Pozicion perfekt për çiftet dembele që duan të kënaqen në maksimum pa u lodhur shumë
Lexo po ashtu Pozicion perfekt për çiftet dembele që duan të kënaqen në maksimum pa u lodhur shumë

/Telegrafi/
 

Në trend Stil

Më shumë
Njerëzit e lindur nën këtë shenjë të horoskopit janë të prirë ndaj depresionit

Njerëzit e lindur nën këtë shenjë të horoskopit janë të prirë ndaj depresionit

Astrologji
Pesë poza seksi për të cilat nuk do t’ju nevojitet kurrfarë sporti tjetër

Pesë poza seksi për të cilat nuk do t’ju nevojitet kurrfarë sporti tjetër

Intimitet dhe Pasion
Qyteti më i afërt me qiellin quhet

Qyteti më i afërt me qiellin quhet "ferri në Tokë": Jetëgjatësia është 35 vjet dhe askush nuk dëshiron të shpërngulet

Udhëpërshkrime
Janë të pakta ato që do ta pranojnë: Këto janë tri pozicionet që femrat nuk i pëlqejnë

Janë të pakta ato që do ta pranojnë: Këto janë tri pozicionet që femrat nuk i pëlqejnë

Intimitet dhe Pasion
Pse duhet ta vendosni gjithmonë një monedhë në derën e dhomës tuaj të hotelit? Videoja ka grumbulluar miliona klikime

Pse duhet ta vendosni gjithmonë një monedhë në derën e dhomës tuaj të hotelit? Videoja ka grumbulluar miliona klikime

A e dini se...
Çdo individ i përket një peme; ja karakteristikat

Çdo individ i përket një peme; ja karakteristikat

Kalo në kategori