LAJMI I FUNDIT:

Tanku rus shpërbëhet në copa në momentin kur goditet nga raketa

Tanku rus shpërbëhet në copa në momentin kur goditet nga raketa

Ky është momenti kur një tank rus shpërbëhet në copa pasi u godit nga një raketë derisa po manovronte në fushën e betejës.

Reklama

Pamjet e shkatërrimit të këtij tanku të madh të blinduar u publikuan nga Zyra e Komunikimeve Strategjike të Ukrainës, transmeton Telegrafi.

Siç shihet në video, tanku shpërtheu në flakë në momentin kur u godit nga raketa.

Nuk dihet se në cilën janë xhiruar pamjet por luftimet e ashpra po vazhdojnë në Bakhmut. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Polonia nuk do t’i dërgojë më armë Ukrainës, reagon Pentagoni

Polonia nuk do t’i dërgojë më armë Ukrainës, reagon Pentagoni

Amerika
Shefi i NATO-s thotë se dobësimi i Rusisë mund t'i lejojë SHBA-së të intensifikojë përpjekjet për t'iu kundërvënë Kinës

Shefi i NATO-s thotë se dobësimi i Rusisë mund t'i lejojë SHBA-së të intensifikojë përpjekjet për t'iu kundërvënë Kinës

Botë
Erdogan: Nëse është e nevojshme, Turqia mund të ndajë rrugën me BE-në

Erdogan: Nëse është e nevojshme, Turqia mund të ndajë rrugën me BE-në

Turqia
Një i vdekur dhe dhjetëra të lënduar – pamje nga një aksident kur një autobus u përplas dhe rrëshqiti “poshtë një autostrade” në shtetin e Nju Jorkut

Një i vdekur dhe dhjetëra të lënduar – pamje nga një aksident kur një autobus u përplas dhe rrëshqiti “poshtë një autostrade” në shtetin e Nju Jorkut

Amerika
'Serbia nuk ndahet nga Rusia', kësaj radhe pjesë e listës së vendeve mike për shkëmbime financiare

'Serbia nuk ndahet nga Rusia', kësaj radhe pjesë e listës së vendeve mike për shkëmbime financiare

Serbia

"Trupat e alienëve" të shfaqur në Kongresin meksikan dyshohet se janë të rreme

Amerika
Kalo në kategori