Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Abelard Tahiri, ka komentuar deklaratën e kryeministrit në detyrë, Albin Kurti, i cili kishte thënë se të gjitha partitë janë bërë bashkë kundër LVV-së dhe se kanë frikë nga zgjedhjet.

Tahiri ka thënë se zgjedhjet do të mbahen brenda një viti, dhe deklarata e Kurtit do të demantohet.

“Brenda një viti do të ketë zgjedhje, ndoshta nuk do të shkojë as një vit. Pas përfundimit të pandemisë dhe do ta shohim, edhe kjo deklaratë e kryeministrit në detyrë, Albin Kurti do të demantohet”, u shpreh Tahiri në Debat Plus, përcjell Telegrafi.

Tahiri: Qeveria Kurti për 100 ditë nuk arriti ta sillte as një agjendë qeveritare, pos kapjes së shtetit Tahiri: Qeveria Kurti për 100 ditë nuk arriti ta sillte as një agjendë qeveritare, pos kapjes së shtetit

Më tej, ai ka thënë se nëse Kurti do të ishte në pozicion aq të favorshëm nuk do të kishte frikë nga formimi i Qeverisë së re nga ana e LDK-së.

“E shohë një panik të Kurti, LVV do të filloi të ketë rënie në zgjedhjet e reja”, shtoi ai.

Tahiri tha se LVV më nuk ka asnjë mundësi që të rritet./Telegrafi/