LAJMI I FUNDIT:

Zinku

28 Artikuj

Vitaminat dhe mineralet e nevojshme për sistemin e shëndetshëm imunitar

Vitaminat dhe mineralet e nevojshme për sistemin e shëndetshëm imunitar

Ushqimi dhe Dieta
Cili ushqim bimor, pos mishit, është plot zink: Mineralin më të rëndësishëm për imunitetin mund ta gjeni në këto produkte!

Cili ushqim bimor, pos mishit, është plot zink: Mineralin më të rëndësishëm për imunitetin mund ta gjeni në këto produkte!

Ushqim i shëndetshëm
Vegjetarianët kanë dyfish më shumë gjasa të kenë episode depresioni në krahasim me njerëzit që hanë mish

Vegjetarianët kanë dyfish më shumë gjasa të kenë episode depresioni në krahasim me njerëzit që hanë mish

Këshilla mjekësore
Vitaminat që janë toksike nëse e teproni

Vitaminat që janë toksike nëse e teproni

Këshilla mjekësore
Një pije plot zink për mirë mëngjes: Qumështi dhe kjo erëz e ëmbël janë një kombinim ideal

Një pije plot zink për mirë mëngjes: Qumështi dhe kjo erëz e ëmbël janë një kombinim ideal

Nutricion
Vitamina C nuk mbron nga ftohja: Në vend të saj, merrni një tjetër mineral

Vitamina C nuk mbron nga ftohja: Në vend të saj, merrni një tjetër mineral

Shëndetësi Lajme
Tri suplementet më të mira për një mëlçi të shëndetshme

Tri suplementet më të mira për një mëlçi të shëndetshme

Të njohim produktet
Suplementi që do t’ju ndihmojë të ndiheni më mirë më shpejt në rast ftohje

Suplementi që do t’ju ndihmojë të ndiheni më mirë më shpejt në rast ftohje

Shëndetësi Lajme
Ndihmon në luftën kundër viruseve dhe baktereve: Kur është koha më e mirë për të pirë zink gjatë ditës?

Ndihmon në luftën kundër viruseve dhe baktereve: Kur është koha më e mirë për të pirë zink gjatë ditës?

Këshilla mjekësore
Vitamina C dhe zinku nuk i zvogëlojnë simptomat e COVID-19, tregon studimi i ri

Vitamina C dhe zinku nuk i zvogëlojnë simptomat e COVID-19, tregon studimi i ri

Shëndetësi Lajme
A keni dëgjuar për këto përfitime shëndetësore të patates?

A keni dëgjuar për këto përfitime shëndetësore të patates?

Super Viva
Përse është i rëndësishëm zinku për ne? Ruan imunitetin, stimulon metabolizmin, përmirëson tretjen…

Përse është i rëndësishëm zinku për ne? Ruan imunitetin, stimulon metabolizmin, përmirëson tretjen…

Këshilla mjekësore
Forcimi i imunitetit: Rëndësia e vitaminës C, D dhe zinkut

Forcimi i imunitetit: Rëndësia e vitaminës C, D dhe zinkut

Këshilla mjekësore
Forconi sistemin imunitar kundër COVID-19 me ndihmën e vitaminës D, zinkut dhe turshive

Forconi sistemin imunitar kundër COVID-19 me ndihmën e vitaminës D, zinkut dhe turshive

Shëndetësi Lajme
Vitamina C + zink në formulim liposomal, kombinim i hatashëm për shëndetin e njeriut!

Vitamina C + zink në formulim liposomal, kombinim i hatashëm për shëndetin e njeriut!

Shëndetësi Lajme
Ju bien flokët, por si mund ta parandalojmë rënien e tyre?

Ju bien flokët, por si mund ta parandalojmë rënien e tyre?

Shëndetësi Lajme
Zinku nuk ka efekt nëse e merrni në mbrëmje: Në ç’kohë duhet të merrni suplemente për të pasur efekt?

Zinku nuk ka efekt nëse e merrni në mbrëmje: Në ç’kohë duhet të merrni suplemente për të pasur efekt?

Këshilla mjekësore
Zinku dhe kromi janë të domosdoshëm për humbje peshe: Cilët artikuj janë të pasur me këto minerale

Zinku dhe kromi janë të domosdoshëm për humbje peshe: Cilët artikuj janë të pasur me këto minerale

Nutricion
Vitaminat “armike” të organizmit

Vitaminat “armike” të organizmit

Të njohim produktet
Egjiptianët e kanë quajtur ‘bima e përjetësisë’, shkenca i vërteton efektet shëruese të aloe veras

Egjiptianët e kanë quajtur ‘bima e përjetësisë’, shkenca i vërteton efektet shëruese të aloe veras

Të njohim produktet
Cilët vitamina janë të padobishëm e cilët duhet t’i merrni si suplement

Cilët vitamina janë të padobishëm e cilët duhet t’i merrni si suplement

Këshilla mjekësore
Çokollata, kafeja dhe çaji ju bëjnë të jetoni më gjatë

Çokollata, kafeja dhe çaji ju bëjnë të jetoni më gjatë

Shëndetësi Lajme
Vitaminat që sigurojnë bukuri dhe shëndet: Mësoni cila për çfarë është e mirë!

Vitaminat që sigurojnë bukuri dhe shëndet: Mësoni cila për çfarë është e mirë!

Këshilla mjekësore
Përdorimi i tabletave që përmbajnë zink, është ndihmës i mirë ndaj ftohjes

Përdorimi i tabletave që përmbajnë zink, është ndihmës i mirë ndaj ftohjes

Shëndetësi Lajme