LAJMI I FUNDIT:

ushtria izraelite

47 Artikuj

Izraeli me sukses teston sistemin e mbrojtjes ajrore Irone Dome nga luftanija

Izraeli me sukses teston sistemin e mbrojtjes ajrore Irone Dome nga luftanija

Azia
Izraelitët zhvillojnë dronin që mund të bartë pushkë automatike dhe snajperë – madje i ofron përkrahje këmbësorisë

Izraelitët zhvillojnë dronin që mund të bartë pushkë automatike dhe snajperë – madje i ofron përkrahje këmbësorisë

Azia
Pretendimet e ish-ushtarëve, izraelitët me ndihmën e teknologjisë së identifikimit të fytyrave përcjellin palestinezët

Pretendimet e ish-ushtarëve, izraelitët me ndihmën e teknologjisë së identifikimit të fytyrave përcjellin palestinezët

Azia
Izraeli prezanton ushtarët “e padukshëm”

Izraeli prezanton ushtarët “e padukshëm”

Shkencë
Sërish përleshje, Izraeli kryen sulme ajrore mbi caqet e Hamasit në Rripin e Gazës – për herë të parë pas armëpushimit të arritur gjatë muajit të kaluar

Sërish përleshje, Izraeli kryen sulme ajrore mbi caqet e Hamasit në Rripin e Gazës – për herë të parë pas armëpushimit të arritur gjatë muajit të kaluar

Azia
“Kupola e hekurt” gabon, sistemi mbrojtës kundërajror i Izraelit – godet gabimisht një dron të ushtrisë izraelite

“Kupola e hekurt” gabon, sistemi mbrojtës kundërajror i Izraelit – godet gabimisht një dron të ushtrisë izraelite

Azia
Ende pa kaluar 24 orë nga marrëveshja, rifillojnë përplasjet mes izraelitëve dhe palestinezëve në Jerusalem

Ende pa kaluar 24 orë nga marrëveshja, rifillojnë përplasjet mes izraelitëve dhe palestinezëve në Jerusalem

Azia
Bomba e parë shërbeu si “paralajmërim” për civilët e zonës së banuar, e dyta e bëri rrafsh me tokë shtëpinë – metodat që ushtria izraelite i përdor në sulmet ajrore

Bomba e parë shërbeu si “paralajmërim” për civilët e zonës së banuar, e dyta e bëri rrafsh me tokë shtëpinë – metodat që ushtria izraelite i përdor në sulmet ajrore

Azia
Kaos në Lindjen e Mesme, luftimet mes izraelitëve dhe palestinezëve po vazhdojnë – rritet numri i viktimave 

Kaos në Lindjen e Mesme, luftimet mes izraelitëve dhe palestinezëve po vazhdojnë – rritet numri i viktimave 

Azia
Mediat izraelite: Armëpushimi mes Izraelit dhe Hamasit pritet të finalizohet të enjten

Mediat izraelite: Armëpushimi mes Izraelit dhe Hamasit pritet të finalizohet të enjten

Azia
Momenti kur droni i ushtrisë izraelite hedh në erë një veturë dhe nëndetësen kamikaze të Hamasit

Momenti kur droni i ushtrisë izraelite hedh në erë një veturë dhe nëndetësen kamikaze të Hamasit

Azia
Nga demonstratat në Bregun Perëndimor, humb jetën një palestinez dhe plagosen 46 tjerë

Nga demonstratat në Bregun Perëndimor, humb jetën një palestinez dhe plagosen 46 tjerë

Azia
Sulmohet veriu i Izraelit, kufiri me Libanin i “mbushur” me raketa – aeroplanët izraelitë ngritën në ajër si kundërpërgjigje

Sulmohet veriu i Izraelit, kufiri me Libanin i “mbushur” me raketa – aeroplanët izraelitë ngritën në ajër si kundërpërgjigje

Azia
Ushtria izraelite shkatërron 15 kilometra të tuneleve të Hamasit

Ushtria izraelite shkatërron 15 kilometra të tuneleve të Hamasit

Azia
Hamas paralajmëron bombardime masive të qyteteve izraelite

Hamas paralajmëron bombardime masive të qyteteve izraelite

Azia
Vritet komandanti i “xhihadit islamik” në Palestinë, Abu Harbid udhëhoqi me divizionin në veri të vendit  

Vritet komandanti i “xhihadit islamik” në Palestinë, Abu Harbid udhëhoqi me divizionin në veri të vendit  

Azia
Duke fotografuar palestinezët e plagosur dhe të vrarë, njohu edhe dy vëllezërit e tij

Duke fotografuar palestinezët e plagosur dhe të vrarë, njohu edhe dy vëllezërit e tij

Azia
Hamasi bombardon Tel Avivin e ushtria izraelite Gazën, panik te qytetarët në plazhe – pamje nga momente paniku dhe frike

Hamasi bombardon Tel Avivin e ushtria izraelite Gazën, panik te qytetarët në plazhe – pamje nga momente paniku dhe frike

Azia
Djaloshi 5-muajsh shpëtohet nga rrënojat e ndërtesës së shkatërruar nga sulmet ajrore në Gaza, por të njëjtin fat nuk e kishte familja e tij

Djaloshi 5-muajsh shpëtohet nga rrënojat e ndërtesës së shkatërruar nga sulmet ajrore në Gaza, por të njëjtin fat nuk e kishte familja e tij

Azia
Brenda rrjetit të tuneleve që Hamasi i përdor për të transportuar armë dhe të kryej sulme

Brenda rrjetit të tuneleve që Hamasi i përdor për të transportuar armë dhe të kryej sulme

Azia
Vazhdon bombardimi i Rripit të Gazës, “kupola e hekurt” e Izraelit shkrep mbi 30.000 raketa

Vazhdon bombardimi i Rripit të Gazës, “kupola e hekurt” e Izraelit shkrep mbi 30.000 raketa

Azia
Si ranë në grackë palestinezët, Izraeli i mashtroi me një njoftim – i bllokoi në tunele dhe i bombardoi

Si ranë në grackë palestinezët, Izraeli i mashtroi me një njoftim – i bllokoi në tunele dhe i bombardoi

Azia
Intensifikohen sulmet në Rripin e Gazës, mbi 1.000 bomba janë hedhur nga aeroplanët izraelitë e 220 nga Hamasi – humbin jetën 120 palestinezë dhe 9 izraelitë

Intensifikohen sulmet në Rripin e Gazës, mbi 1.000 bomba janë hedhur nga aeroplanët izraelitë e 220 nga Hamasi – humbin jetën 120 palestinezë dhe 9 izraelitë

Azia
Ushtria izraelite, operacioni kishte për qëllim shkatërrimin e rrjetit të tuneleve të militantëve palestinezë

Ushtria izraelite, operacioni kishte për qëllim shkatërrimin e rrjetit të tuneleve të militantëve palestinezë

Azia