LAJMI I FUNDIT:

republikanët

24 Artikuj

Demokrati fiton në New York, do të zëvendësojë njeriun që akuzohet për një sërë gënjeshtrash dhe akuzash për korrupsion

Demokrati fiton në New York, do të zëvendësojë njeriun që akuzohet për një sërë gënjeshtrash dhe akuzash për korrupsion

Amerika
Trump fitues bindës i zgjedhjeve paraprake në Iowa, lë pas DeSantis dhe Haley

Trump fitues bindës i zgjedhjeve paraprake në Iowa, lë pas DeSantis dhe Haley

Amerika
Debati i tretë i Republikanëve në SHBA, Zelenskyn e quajtën komedian – diskutuan edhe për Izraelin

Debati i tretë i Republikanëve në SHBA, Zelenskyn e quajtën komedian – diskutuan edhe për Izraelin

Amerika
Biden mban fjalim në Kongresin amerikan, Republikanët i vërshëllejnë

Biden mban fjalim në Kongresin amerikan, Republikanët i vërshëllejnë

Amerika
Zgjedhjet në SHBA, Demokratët forcojnë shumicën në Senat – kandidati i tyre fitoi në Gjeorgji

Zgjedhjet në SHBA, Demokratët forcojnë shumicën në Senat – kandidati i tyre fitoi në Gjeorgji

Amerika
Zgjedhjet në SHBA, Republikanët fitojnë shumicën në Dhomën e Përfaqësuesve

Zgjedhjet në SHBA, Republikanët fitojnë shumicën në Dhomën e Përfaqësuesve

Amerika
Çfarë mund të bëjnë Republikanët nëse marrin kontrollin e Senatit?

Çfarë mund të bëjnë Republikanët nëse marrin kontrollin e Senatit?

Amerika
Tre skenarët e mundshëm pas zgjedhjeve në SHBA

Tre skenarët e mundshëm pas zgjedhjeve në SHBA

Amerika
Senatori amerikan fajëson feministet, që meshkujt po shikojnë çdo herë e më shumë filma për të rritur dhe po luajnë videolojëra

Senatori amerikan fajëson feministet, që meshkujt po shikojnë çdo herë e më shumë filma për të rritur dhe po luajnë videolojëra

Amerika
Trumpi çimenton kontrollin e Partisë Republikane me betejën e lidershipit të tyre në Kongres

Trumpi çimenton kontrollin e Partisë Republikane me betejën e lidershipit të tyre në Kongres

Amerika
FBI publikon pamjet e burrit që kishte vendosur bombat para selisë së partisë Republikane dhe asaj Demokratike – një natë para sulmit në Capitol

FBI publikon pamjet e burrit që kishte vendosur bombat para selisë së partisë Republikane dhe asaj Demokratike – një natë para sulmit në Capitol

Amerika
Demokratët fitojnë njërën nga garat e balotazhit në Xhorxhia

Demokratët fitojnë njërën nga garat e balotazhit në Xhorxhia

Amerika
Republikanët ia kujtojnë Trumpit: Kur Obama tërhoqi disa forca nga Gjermania, Rusia aneksoi gadishullin e Krimesë

Republikanët ia kujtojnë Trumpit: Kur Obama tërhoqi disa forca nga Gjermania, Rusia aneksoi gadishullin e Krimesë

Nga Bota
​‘Super e marta’, demokratët në SHBA vazhdojnë zgjedhjet për kandidatin kundër Trump

​‘Super e marta’, demokratët në SHBA vazhdojnë zgjedhjet për kandidatin kundër Trump

Nga Bota
Sondazh: 53 për qind e republikanëve mendojnë se Trump është më i mirë se Abraham Lincoln

Sondazh: 53 për qind e republikanëve mendojnë se Trump është më i mirë se Abraham Lincoln

Nga Bota
Republikanët nuk duan të zemërojnë Donald Trumpin – dhe për këtë ka disa arsye

Republikanët nuk duan të zemërojnë Donald Trumpin – dhe për këtë ka disa arsye

Nga Bota
SHBA, marrëveshje mes demokratëve dhe republikanëve që shmang mbylljen e qeverisë

SHBA, marrëveshje mes demokratëve dhe republikanëve që shmang mbylljen e qeverisë

Nga Bota
​Trump kritikon republikanët që humbën vendet në Kongres

​Trump kritikon republikanët që humbën vendet në Kongres

Nga Bota
Republikanët amerikanë synojnë hartimin e një projektligji për migrantët

Republikanët amerikanë synojnë hartimin e një projektligji për migrantët

Nga Bota
Dokumenti i republikanëve që akuzon FBI-në (Foto)

Dokumenti i republikanëve që akuzon FBI-në (Foto)

Nga Bota
Republikanët fillojnë hetime kundër Obama-s dhe Clinton-it

Republikanët fillojnë hetime kundër Obama-s dhe Clinton-it

Nga Bota
Republikanët të turpëruar nga Trump, i kërkojnë të largohet nga gara për President

Republikanët të turpëruar nga Trump, i kërkojnë të largohet nga gara për President

Nga Bota
Hanna, kongresisti i parë republikan, që deklaron votën për Hillary Clinton (Foto)

Hanna, kongresisti i parë republikan, që deklaron votën për Hillary Clinton (Foto)

Nga Bota
SHBA: 60 republikanë me ndikim e kundërshtojnë Trumpin

SHBA: 60 republikanë me ndikim e kundërshtojnë Trumpin

Nga Bota