LAJMI I FUNDIT:

Kanceri i zorrës së trashë

21 Artikuj

Kanceri i zorrës së trashë: Parandalimi, faktorët e rrezikut, simptomat dhe trajtimi

Kanceri i zorrës së trashë: Parandalimi, faktorët e rrezikut, simptomat dhe trajtimi

Temat Javore
Aronia duket se ul rritjen e qelizave kancerogjene me 60 për qind brenda 24 orëve

Aronia duket se ul rritjen e qelizave kancerogjene me 60 për qind brenda 24 orëve

Të njohim produktet
Dhimbja ‘e paqartë’ që mund të sinjalizojë kancerin e zorrëve

Dhimbja ‘e paqartë’ që mund të sinjalizojë kancerin e zorrëve

Shëndetësi Lajme
Prezantuesja britanike që vuan nga kanceri, Deborah James në një postim zemërthyes tregoi si babai ia kreh flokët: Nuk kam më forcë

Prezantuesja britanike që vuan nga kanceri, Deborah James në një postim zemërthyes tregoi si babai ia kreh flokët: Nuk kam më forcë

Yjet
Sukses i madh: Kanceri zhduket tek të gjithë pacientët që testuan mjekimin e ri

Sukses i madh: Kanceri zhduket tek të gjithë pacientët që testuan mjekimin e ri

Shëndetësi Lajme
Ulja në mënyrë të gabuar gjatë kryerjes së nevojave mund të shtoj rrezikun për kancer, paralajmëron ekspertja

Ulja në mënyrë të gabuar gjatë kryerjes së nevojave mund të shtoj rrezikun për kancer, paralajmëron ekspertja

Shëndetësi Lajme
Simptomat e kancerit të zorrëve: Gjashtë shenjat e hershme – dhe kur duhet të shkoni te mjeku

Simptomat e kancerit të zorrëve: Gjashtë shenjat e hershme – dhe kur duhet të shkoni te mjeku

Këshilla mjekësore
Simptomat e kancerit të zorrëve: Ngjyra në letër higjienike pas fshirjes mund të jetë shenjë paralajmëruese

Simptomat e kancerit të zorrëve: Ngjyra në letër higjienike pas fshirjes mund të jetë shenjë paralajmëruese

Shëndetësi Lajme
Të dhëna tronditëse nga një hulumtim: Antibiotikët mund të jenë një shkaktarë për kancerin e zorrës së trashë

Të dhëna tronditëse nga një hulumtim: Antibiotikët mund të jenë një shkaktarë për kancerin e zorrës së trashë

Shëndetësi Lajme
Ëndërrimtari që besonte te fuqia e artit në ballafaqimin e tij me vdekjen

Ëndërrimtari që besonte te fuqia e artit në ballafaqimin e tij me vdekjen

Muzika
Hani më shumë nga këto ushqime të shijshme për të parandaluar natyrshëm kancerin e zorrëve

Hani më shumë nga këto ushqime të shijshme për të parandaluar natyrshëm kancerin e zorrëve

Nutricion
Vaji i kokosit, shpresë e re për të gjithë ata që vuajnë nga kanceri i zorrës së trashë

Vaji i kokosit, shpresë e re për të gjithë ata që vuajnë nga kanceri i zorrës së trashë

Shëndetësi Lajme
Artikullin, i cili mund të zvogëlojë rrezikun nga kanceri i zorrës së trashë, patjetër përfshijeni në ushqim

Artikullin, i cili mund të zvogëlojë rrezikun nga kanceri i zorrës së trashë, patjetër përfshijeni në ushqim

Shëndetësi Lajme
Meshkujt të cilët hanë jogurt dy herë në javë ulin rrezikun nga kanceri i zorrëve

Meshkujt të cilët hanë jogurt dy herë në javë ulin rrezikun nga kanceri i zorrëve

Shëndetësi Lajme
Para se të pësonte goditje në tru, Luke Perry ka pasur edhe probleme të tjera shëndetësore

Para se të pësonte goditje në tru, Luke Perry ka pasur edhe probleme të tjera shëndetësore

Po Flitet
Seleni ndihmon në parandalimin e kancerit të zorrës së trashë

Seleni ndihmon në parandalimin e kancerit të zorrës së trashë

Mjekësi alternative
Me zarzavate do ta mbani larg kancerin e zorrës së trashë!

Me zarzavate do ta mbani larg kancerin e zorrës së trashë!

Shëndetësi Lajme
Nëse keni lindur KËTË vit – jeni katërfish të rrezikuar të sëmureni nga KANCERI

Nëse keni lindur KËTË vit – jeni katërfish të rrezikuar të sëmureni nga KANCERI

Shëndetësi Lajme
Soja, i shpall luftë osteoporozës, arteriosklerozës, kancerit të gjirit, prostatës, zorrës së trashë…

Soja, i shpall luftë osteoporozës, arteriosklerozës, kancerit të gjirit, prostatës, zorrës së trashë…

Ushqim i shëndetshëm
Zvogëloni rrezikun nga kanceri për 90%: Mjekja e njohur zbulon mënyrën më të thjeshtë! (Video)

Zvogëloni rrezikun nga kanceri për 90%: Mjekja e njohur zbulon mënyrën më të thjeshtë! (Video)

Mjekësi alternative
Këto janë shenjat e hershme të kancerit që çdo person i injoron derisa të bëhet vonë…

Këto janë shenjat e hershme të kancerit që çdo person i injoron derisa të bëhet vonë…

Këshilla mjekësore