Një gjykatës në Florida ka anuluar zyrtarisht procedurat e divorcit midis Sylvester Stallone dhe gruas së tij Jennifer Flavin, pasi ata shpëtuan martesën e tyre 25-vjeçare.

Çifti paraqiti një njoftim vullnetar për anulimin e divorcit në Palm Beach County, Florida dhe janë ‘bashkë dhe shumë të lumtur’, raporton Page Six.

Ngjarja vjen pasi Stallone dhe Flavin u panë krah për krah në Manhattan të premten (7 tetor), teksa të dy kishin kthyer unazat e tyre të arta të dasmës.

Ylli i filmave aksion, 76 vjeç, dukej në formë me një palë xhinse dhe një bluzë të kaltër, me një pulovër të lidhur mbi supe ndërsa bashkëshortja e tij përpiqej t’i jepte një puthje.

Reklama

Aktori dukej i pashëm me syze dielli të errëta të stilit aviator ndërsa përgatitej të hynte në një makinë që po i priste.

Reklama

Jennifer, 54, dukej elegante me një pulovër gri me jakë dhe xhinse të bardha teksa mbante një çantë Fendi.

Flokët bionde të modeles u tërhoqën prapa në qafë me një kapëse flokësh dhe ajo mbante syze dielli të errëta sipër kokës.

Një ditë më parë ata ishin krah për krah teksa bënin pazar dhe në mbrëmje ajo kishte veshur një fustan të zi për një takimi me të shoqin.

Duket se udhëtimi i tyre në Neë York ka një qëllim të dyfishtë.

Reklama

Aktori thuhet se është atje për të promovuar serialin e ardhshëm, “Tulsa King”, në të cilin ai luan si një mafioz i liruar së fundmi nga burgu.

Çifti, i cili vendosi të pajtohej dy javë më parë, ka paraqitur zyrtarisht një mocion për anulim të divorcit të tyre.

Reklama

Në fillim të javës së kaluar, u raportua se ylli i filmit dhe gruaja e tij prej 25 vitesh vendosën të takoheshin në shtëpi, ku biseduan dhe ishin në gjendje të zgjidhnin mosmarrëveshjet e tyre.

“Ata janë të dy jashtëzakonisht të lumtur”, tha përfaqësuesi i tij për Page Six.

Pajtimi i tyre vjen një muaj pasi Jennifer bëri kërkesë për divorc nga Sylvester.

Reklama

Njerëzit gjithashtu konfirmuan se dyshja janë rikthyer bashkë.

Ditë përpara pajtimit të tyre, një dosje gjyqësore e zbuluar në një gjykatë në Palm Beach Country, Florida zbuloi se dyshja ranë dakord ‘që është në interesin më të mirë të secilit prej tyre individualisht, dhe më e rëndësishmja kolektivisht si familje, për të zgjidhur të gjitha çështjet që shoqërojnë për zgjidhjen e martesës së tyre në mënyrë dinjitoze, miqësore dhe private jashtë gjykatës’.

Reklama

Fansat spekuluan se ata u pajtuan në fillim të kësaj jave pasi ai ndau dy foto të reja në rrjetet e tij sociale ku ai shihej së bashku me partneren e tij.

Reklama

Stylone dhe Jennifer u martuan në maj të vitit 1997 dhe bashkë kanë tre fëmijë. /Telegrafi/