LAJMI I FUNDIT:

Sulmon peshkaqeni, uji merr ngjyrë të gjakut – dëgjohen të bërtiturat e turistëve

Sulmon peshkaqeni, uji merr ngjyrë të gjakut – dëgjohen të bërtiturat e turistëve

Një sulm i një peshkaqeni të madh ka lënë turistët duke bërtitur në terror, ndërsa kanë parë që uji po merrte ngjyrë të gjakut.

Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, familjet në bordin e një anije turistike që shikonin, dëshmuan se grabitqari i futi dhëmbët asaj që supozohet të ketë qenë një fokë.


Ndërkohë pamjet video të kapura nga kapiteni Theophilos Tsagkaris thuhet se tregojnë peshkaqenin nëpër sipërfaqen e ujit ndërsa sulmon gjitarët e pafuqishëm. E vëzhguesit mund të dëgjohen duke bërtitur.

Organizatori i turneut Jolly Breeze Tall Ship & Jolly Hurricane Jet Boat postoi videon në faqen e tyre të Facebook dje, ku tërhoqi mbi 20 mijë shikime brenda pak orëve.

Marjorie Sorour komentoi se ishte hera e tretë që ata kishin dëshmuar një sulm të tillë vetëm në gjashtë javët e fundit dhe gjithmonë ndodhte në të njëjtin vend.

Biologu i vjetër detar Nicole Leavitt-Kennedy tha se gjashtë speciet kryesore të peshkaqenëve banojnë në Gjirin e Fundy dhe pamje të ngjashme nuk janë një gjë e rrallë. /Telegrafi/

Në trend Fun

Më shumë
Deshën të plaçkitin shpërndarësin e ushqimeve, hajnat pendohen rëndë – uruguaiani iu vërsulet me hanxhar

Deshën të plaçkitin shpërndarësin e ushqimeve, hajnat pendohen rëndë – uruguaiani iu vërsulet me hanxhar

Fun
Deshën ta plaçkitin duke mos e ditur se është police, hajnat pendohen – gruaja nga Buenos Aires iu kundërpërgjigjet me armë

Deshën ta plaçkitin duke mos e ditur se është police, hajnat pendohen – gruaja nga Buenos Aires iu kundërpërgjigjet me armë

Fun
Besonte se lopa ia kishte ngrënë orën, Rolex i fermerit britanik shfaqet 50 vjet më vonë

Besonte se lopa ia kishte ngrënë orën, Rolex i fermerit britanik shfaqet 50 vjet më vonë

Interesante
Bëhet virale ideja e indianit që e shndërron ombrellën e tij në një çantë shpine të improvizuar për t'u mbrojtur nga shiu

Bëhet virale ideja e indianit që e shndërron ombrellën e tij në një çantë shpine të improvizuar për t'u mbrojtur nga shiu

Fun
Apartamenti në SHBA pa dhomë gjumi ngjall reagime në rrjete sociale

Apartamenti në SHBA pa dhomë gjumi ngjall reagime në rrjete sociale

Interesante
Studenti shkruan emrat e katër vajzave në vend të pjesëve të zemrës - diagrami i organit ngjall reagime qesharake

Studenti shkruan emrat e katër vajzave në vend të pjesëve të zemrës - diagrami i organit ngjall reagime qesharake

Fun
Kalo në kategori