LAJMI I FUNDIT:

Sulmi në Heidelberg të Gjermanisë, studenti shtie me pushkë brenda sallës së Universitetit – humb jetën një person

Sulmi në Heidelberg të Gjermanisë, studenti shtie me pushkë brenda sallës së Universitetit – humb jetën një person

Të paktën katër persona janë plagosur e një ka ndërruar jetë në spital, pasi që një student nga Universiteti i Heidelburgut në Gjermani u fut në sallë me pushkë në dorë, me të cilën më pas hapi zjarr.

Siç raporton e përditshmja gjermane Bild, i riu plagosi katër persona. E një tjetër nuk i mbijetoi plagëve të marra pavarësisht që u dërgua në spital, transmeton Telegrafi.


Studenti i armatosur ishte futur në sallë në kohën kur po ligjërohej, e pas sulmit ka dalë jashtë ku edhe ka kryer vetëvrasje.

Deri më tani nuk dihen motivet e sulmit, e policia beson se sulmi është kryer pa ndihmën e ndonjë personi tjetër (vetëm tashmë i ndjeri).

Rreth Universitetit të Heidelbergut, janë parë forca të shumta të policisë që kanë rrethuar zonën ku është kryer sulmi. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
E thotë kryeministri britanik: Nëse mposht Ukrainën, Putini nuk do të ndalet në kufirin me Poloninë

E thotë kryeministri britanik: Nëse mposht Ukrainën, Putini nuk do të ndalet në kufirin me Poloninë

Botë
Deklarata skandaloze e Millorad Dodikut nga Rusia: Nuk duam ta ndajmë ajrin me boshnjakët

Deklarata skandaloze e Millorad Dodikut nga Rusia: Nuk duam ta ndajmë ajrin me boshnjakët

Bosnja
Ukrainasit pretendojnë se shkatërruan 314 tanke dhe autoblinda ruse gjatë betejës gjashtëmujore për Novomykhailivkan

Ukrainasit pretendojnë se shkatërruan 314 tanke dhe autoblinda ruse gjatë betejës gjashtëmujore për Novomykhailivkan

Evropa
Rusia fillon tërheqjen e trupave nga Nagorno-Karabaku

Rusia fillon tërheqjen e trupave nga Nagorno-Karabaku

Botë
Pamje të Dubait nga hapësira – ja si dukej, para dhe pas përmbytjeve

Pamje të Dubait nga hapësira – ja si dukej, para dhe pas përmbytjeve

Botë
Sunak do të shpallë paketën më të madhe të ndihmës ushtarake të Mbretërisë së Bashkuar për Ukrainën

Sunak do të shpallë paketën më të madhe të ndihmës ushtarake të Mbretërisë së Bashkuar për Ukrainën

Botë
Kalo në kategori