LAJMI I FUNDIT:

Struci përpiqet ta sulmoj gjirafën – xhirohet momenti qesharak kur gjirafa e shkelmon atë

Struci përpiqet ta sulmoj gjirafën – xhirohet momenti qesharak kur gjirafa e shkelmon atë

Një video qesharake ka shfaqur momentin kur një gjirafë shkelmonte një struc që po përpiqej ta sulmonte.

Pamjet fillojnë me strucin që ndjek nga afër gjirafën në kopshtin zoologjik të St. Louis, përpara se të struci të shkonte drejt kafshës së gjatë, teksa zogu përplaste krahët në mënyrë të ashpër.

Si kundërpërgjigje, gjirafa e shkelmoi me qetësi strucin me këmbën e pasme, duke e rrëzuar në tokë zogun jo-fluturues, shkruan Daily Mail, përcjell Telegrafi.


Struci mund të shihej duke pasur vështirësi për t’u ngritur në këmbë si pasoj e këtij shkelmi.

Por pak momente më vonë, struci u përpoq t’i afrohej përsëri gjirafës – vetëm për të ikur dhe për t’u përplasur me një mur. /Telegrafi/

Në trend Fun

Më shumë
Gati shpërtheu një përleshje masive: Një adoleshent vendosi “të marrë masa” kundër çiftit që po putheshin në një plazh të SHBA-së

Gati shpërtheu një përleshje masive: Një adoleshent vendosi “të marrë masa” kundër çiftit që po putheshin në një plazh të SHBA-së

Fun
Një grua shtatzënë

Një grua shtatzënë "kapi" burrin me dashnoren e tij në plazh - befason reagimi i tyre

Interesante
Kur tentoni të bëni një foto të bukur dhe një i panjohur shfaqet nga askund

Kur tentoni të bëni një foto të bukur dhe një i panjohur shfaqet nga askund

Interesante
Nusja mori dhuratë në ditën e dasmës, por nuk ishte për të: E hutuar lexoi dedikimin dhe filloi të qajë

Nusja mori dhuratë në ditën e dasmës, por nuk ishte për të: E hutuar lexoi dedikimin dhe filloi të qajë

Virale
Gruaja ngjyros flokët me akullore, pamjet bëhen virale në rrjetet sociale

Gruaja ngjyros flokët me akullore, pamjet bëhen virale në rrjetet sociale

Virale
Një grua në Ugandë lindi binjakë në moshën 70-vjeçare pasi mbeti shtatzënë përmes metodës IVF

Një grua në Ugandë lindi binjakë në moshën 70-vjeçare pasi mbeti shtatzënë përmes metodës IVF

Interesante
Kalo në kategori