LAJMI I FUNDIT:

Spikerja virtuale jep lajmet në Euronews Albania

Spikerja virtuale jep lajmet në Euronews Albania

“Tokyo Tirana”, spikerja virtuale e krijuar nga inteligjenca artificiale ka startuar edicionin e parë të lajmeve në Euronews Albania.

Ekipit të emisionit “Good morning Albanians” i është shtuar nga sot një tjetër kolege, e cila do të përcjell çdo mëngjes lajmet e fundit.


Euronews Albania bëhet kështu televizoni i parë në Shqipëri i cili kalon në një stad të ri, duke përfshirë inteligjencën artificiale në prezantimin e lajmeve në kohë reale.

“Tokyo Tirana” është e para spikere virtuale që do të flas shqip në Euronews Albania.

Prej disa kohësh inteligjenca artificiale, po përfshihet në shumë fusha të jetës e këtë herë Euronews Albania e sjell me detyrën e një moderatereje, për të informuar çdo ditë publikun në emisionin Good Morning Albanians me lajmet e reja të ditës.

Në të gjithë  botën janë disa media që tashmë kanë nisur të transmetojnë lajmet nëpërmjet spikerit virtual të krujuar nga inteligjenca artificiale. /EuroNews/

Në trend Fun

Më shumë
Abazoviq ngriti në këmbë të gjithë lokalin në Beograd, festoi fitoren e Partizanit

Abazoviq ngriti në këmbë të gjithë lokalin në Beograd, festoi fitoren e Partizanit

Fun
Tufa e peshkaqenëve rrethojnë krokodilin në ujërat e Australisë, njëri prej tyre e kafshoi në këmbë – reptili i kundërpërgjigjet

Tufa e peshkaqenëve rrethojnë krokodilin në ujërat e Australisë, njëri prej tyre e kafshoi në këmbë – reptili i kundërpërgjigjet

Interesante
Menduan se ishte vendosur për ta, studentët e huaj në Britani filmohet duke pritur në të kuqen – semafori ishte i vendosur për vetura

Menduan se ishte vendosur për ta, studentët e huaj në Britani filmohet duke pritur në të kuqen – semafori ishte i vendosur për vetura

Fun
Baba Vanga parashikoi se në vitin 2024 do të bëhet një atentat ndaj Putinit

Baba Vanga parashikoi se në vitin 2024 do të bëhet një atentat ndaj Putinit

Interesante
Vajza nuk mund ta besonte kur pa se kush po e çante murin për të hyrë në dhomën e saj

Vajza nuk mund ta besonte kur pa se kush po e çante murin për të hyrë në dhomën e saj

Fun
Një TikToker-e u bë virale për festimin e ditëlindjes së saj – për shkak të shumës së vogël të parave që shpenzoi dhe vendin që zgjodhi

Një TikToker-e u bë virale për festimin e ditëlindjes së saj – për shkak të shumës së vogël të parave që shpenzoi dhe vendin që zgjodhi

Interesante
Kalo në kategori