LAJMI I FUNDIT:

Spektatorët e tmerruar u përpoqën të largoheshin ndërsa shpërtheu një luftë midis luanëve në një rrethojë cirku në Rusi

Spektatorët e tmerruar u përpoqën të largoheshin ndërsa shpërtheu një luftë midis luanëve në një rrethojë cirku në Rusi

Një luftë e egër që shpërtheu mes luanëve brenda një rrethoje cirku ka ‘tmerruar’ rreth 500 spektatorë, derisa ata po përpiqeshin të dilnin.

Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, pamjet e publikuara tregojnë trajnerët e kafshëve që mbajnë shkopinj të mëdhenj për të goditur macet e mëdha para qindra fëmijëve dhe prindërve në një hapje gala të një cirku të madh rus.


Dhe siç bëhet e ditur më tej, një luan sulmoi dy të tjerë në shfaqjen e parë pas një rinovimi katër-vjeçar në kompleksin e përhershëm të cirkut të Saratov.

Bishat u futën në rrjetë para se trajnerët të rimerrnin kontrollin.

Ata u mbyllën në kafaz, por raportet lokale thanë se spektatorët ishin ‘frikësuar’ dhe ‘disa nxituan të largoheshin nga shfaqja’.

Cirku tha se nuk kishte lëndime në trajnerë, por performanca që përfshinte një duzinë mace të mëdha u shkurtua për shkak të ‘urgjencës’. /Telegrafi/