LAJMI I FUNDIT:

Sondazh: Kush mendoni se do të jetë në krye të Podujevës pas zgjedhjeve lokale 2021?

Sondazh: Kush mendoni se do të jetë në krye të Podujevës pas zgjedhjeve lokale 2021?

Të dielën më 17 tetor në Kosovë do të mbahen zgjedhjet lokale.

Reklama

Telegrafi ka filluar me publikimin e disa sondazheve ku do të përfshihen të gjitha komunat dhe kandidatët.

Në këtë sondazh të gjithë mund të votojnë për kandidatin që mendojnë se do të udhëheqë me komunën përkatëse.

Sondazh: Kush mendoni se do të jetë në krye të Vushtrrisë pas zgjedhjeve lokale 2021?
Lexo po ashtu Sondazh: Kush mendoni se do të jetë në krye të Vushtrrisë pas zgjedhjeve lokale 2021?

Serinë e këtyre sondazheve, Telegrafi sot e vazhdon me komunën e Podujevës. Në garë për kryetar të Podujevës janë gjashtë kandidatë: Xhemajl Hasani (Nisma), Besnik Tahiri (AAK), Shpejtim Bulliqi (LVV), Gazmend Islami (Organizata Balli Kombëtar Demokrat), Ekrem Hyseni (LDK) dhe Floretë Zejnullahu (PDK).

Sipas KQZ-së, numri i qytetarëve me të drejtë vote në Podujevë është 83,562, numri i qendrave të vendvotimit është 45, kurse numri i vendvotimeve është 111.

Më 14 tetor do të mbyllen të gjitha sondazhet, ku pastaj në një lajm do të përmblidhen rezultatet finale. Për të shikuar të gjitha sondazhet, klikoni këtu. /Telegrafi/


Sondazhi është krijuar për t’i dhënë lexuesit tonë një mundësi për të shprehur mendimin e tij nëpërmjet votës. Në një IP mund të votohet vetëm një herë.

Në trend Lajme

Më shumë
Shpërthim në veri të Mitrovicës

Shpërthim në veri të Mitrovicës

Lajme
Escobar: Jam i shqetësuar për mesazhet që vijnë nga Prishtina

Escobar: Jam i shqetësuar për mesazhet që vijnë nga Prishtina

Lajme
Mirëpriten përplasjet e Ramës me Rusinë për Ukrainën dhe Kosovën

Mirëpriten përplasjet e Ramës me Rusinë për Ukrainën dhe Kosovën

Lajme
Gërvalla dënon fjalimin e Vuçiqit në OKB, kërkon reagim nga SHBA dhe BE: U shkelën zotimet e marra në Bruksel

Gërvalla dënon fjalimin e Vuçiqit në OKB, kërkon reagim nga SHBA dhe BE: U shkelën zotimet e marra në Bruksel

Lajme
Sulmoi policët në gjendje të dehur, arrestohet një femër në Prishtinë

Sulmoi policët në gjendje të dehur, arrestohet një femër në Prishtinë

Kronika e Zezë
“Bild” jehonë fjalimit të Ramës: I vuri frenat ankesave të Rusisë para gjithë botës

“Bild” jehonë fjalimit të Ramës: I vuri frenat ankesave të Rusisë para gjithë botës

Lajme
Kalo në kategori