LAJMI I FUNDIT:

Slash lëvdon performancën e Axl Rose me “AC/DC”

Slash lëvdon performancën e Axl Rose me “AC/DC”
Axl Rose dhe Angus Young i AC/DC (Photo by Mike Coppola/Getty Images)

Bashkëthemeluesi i “Guns ‘n’ Roses”, kitaristi Slash, e ka dhënë mendimin e tij për angazhimin e Axl Rose si këngëtar të bendit legjendar, “AC/DC”.

Reklama

Kitaristi dhe këngëtari i “Guns ‘n’ Roses” për vite të tëra kanë qenë armiq prej se u shpërbë grupi amerikan.

Ndërkaq, për nevojat e legjendarëve nga Australia (pasi që këngëtari Brian Johnson u detyrua të tërhiqet nga turneu për shkak të problemeve shëndetësore), “AC/DC” e angazhoi Axlin.

Lajmet për GNR
Lexo po ashtu Lajmet për GNR

Kështu, frontmeni i “Guns ‘n’ Roses” shkoi në koncerte me “AC/DC” gjatë vitit 2016, sepse mjekët i kishin thënë Brian Johnsonit se mund ta humbte dëgjimin – transmeton NME.

“Ishte e çuditshme që Axl Rose ka bërë muzikë me grupin ‘AC/DC’. Kam shkuar dhe me siguri mund të them se ka qenë i shkëlqyer”.

“Natyrisht se kam qenë skeptik, njësoj si gjithë të tjerët për shkak të statusit ikonik të bendit”, ka deklaruar Slash për Angeles Times.

Mirëpo, dyshimi fillestar i kitaristit ishte zhdukur, pasi e kishte parë bashkëpunëtorin e tij duke bërë muzikë me “AC/DC”.

“Të gjitha këngët i ka interpretuar në mënyrë të përsosur dhe mund të them se ka qenë i shkëlqyer”, ka thënë Slash.

Së fundmi është raportuar se “AC/DC” është duke përgatitur materiale të reja muzikore me Brian Johnsonin dhe ish-bateristin Phil Rudd. /Telegrafi/

Në trend Magazina

Më shumë
Efi Dhedhes flet për sherrin me Zhaklin Lekatarin në prapaskenë gjatë një spektakli të Big Brother VIP Albania

Efi Dhedhes flet për sherrin me Zhaklin Lekatarin në prapaskenë gjatë një spektakli të Big Brother VIP Albania

Magazina
Titrimi shqip-shqip i serialit

Titrimi shqip-shqip i serialit "Rrushe" shkakton një valë me 'meme' interesante dhe video qesharake në rrjetet sociale

Magazina
Mbrëmje e paharrueshme për Uzunin, pas ngjitjes në La Liga - futbollisti shqiptar propozon për martesë partneren në mes të fushës

Mbrëmje e paharrueshme për Uzunin, pas ngjitjes në La Liga - futbollisti shqiptar propozon për martesë partneren në mes të fushës

Magazina
Luana Vjollca me poza të tjera atraktive nga Australia

Luana Vjollca me poza të tjera atraktive nga Australia

Magazina
Ronela Hajati shpallet fituese e edicionit të 20-të të

Ronela Hajati shpallet fituese e edicionit të 20-të të "Netët e Klipit Shqiptar"

Magazina
Anwar Hadid shihet i mërzitur rrugëve të New Yorkut pak ditë pas mesazheve thumbuese ndaj Dua Lipës dhe të dashurit të saj të ri

Anwar Hadid shihet i mërzitur rrugëve të New Yorkut pak ditë pas mesazheve thumbuese ndaj Dua Lipës dhe të dashurit të saj të ri

Magazina
Kalo në kategori