LAJMI I FUNDIT:

Skulptura e dragoit e realizuar me balonë shënon rekord të ri botëror

Skulptura e dragoit e realizuar me balonë shënon rekord të ri botëror

Një skulpturë dragoi e realizuar me rreth 38 mijë balona në një qendër tregtare në Hong Kong ka shënuar rekord të ri botëror.

Bëhet e ditur se, skulptura është krijuar nga Sze Tai “Wilson” Pang, Kun Lung Ho, dhe 60 vullnetarë të tjerë.

Dragoi 41.7 metra i cili tashmë është pjesë e rekordeve botërore Guiness, ka qenë pjesë e festimeve të Vitit të Ri kinez.

Realizatorët e tij kanë theksuar se sfida më e madhe ishte të siguroheshin që dragoi të qëndronte pa asnjë strukturë mbështetëse. /Telegrafi/


Në trend Fun

Më shumë
Burri ndan fotot e

Burri ndan fotot e "iPhone 15 të rremë" që pranoi nga Amazon - reagon kompania

Fun
Çakalli zbret në mes të Tiranës, kapet në shkallët e Teatrit të Operas dhe Baletit

Çakalli zbret në mes të Tiranës, kapet në shkallët e Teatrit të Operas dhe Baletit

Fun
Zbulohet gjarpri më i madh në botë, anakonda peshon 200 kilogramë dhe është tetë metra e gjatë – kokën e ka sa të njeriut

Zbulohet gjarpri më i madh në botë, anakonda peshon 200 kilogramë dhe është tetë metra e gjatë – kokën e ka sa të njeriut

Interesante
Gjarpri tenton të futet në veturën e një gruas në SHBA

Gjarpri tenton të futet në veturën e një gruas në SHBA

Interesante
Një satelit me peshë dy ton do të bie sot në Tokë, mund të shihet duke fluturuar në rajon

Një satelit me peshë dy ton do të bie sot në Tokë, mund të shihet duke fluturuar në rajon

Interesante
Nëna mendonte se vajza e saj kishte fuqi të mbinatyrshme: Me këtë truk të thjeshtë, edhe ju mund t'i mahnitni njerëzit

Nëna mendonte se vajza e saj kishte fuqi të mbinatyrshme: Me këtë truk të thjeshtë, edhe ju mund t'i mahnitni njerëzit

Fun
Kalo në kategori