Skënderbeu është mposhtur me rezultat 3-0 nga Debreceni në ndeshjen kthyese kualifikuese të Ligës së Kampionëve që do të thotë se këtu përfundon gara e kampionit të Shqipërisë.

Korçarët fituan me rezultat 1-0 në ndeshjen e parë të zhvilluar në Shqipëri dhe konsideroheshin favoritë, pasi edhe barazimi edhe humbja me diferencë prej një goli me kusht që ata të shënonin në terren mysafir, do t’i dërgonte tutje.

Mirëpo, në ndeshjen kthyese klubi hungarez nuk u dha rast shqiptarëve të vazhdonin ëndrrën.

Me golat e Adamo Coulibaly (12’ dhe 87’) dhe Jozsef Varga (58), Debreceni eliminoi Skënderbeun me rezultat të përgjithshëm prej 3-1. /Telegrafi/