LAJMI I FUNDIT:

Sipas ekspertit, ka shans që po harroni të pastroni një pjesë shumë të rëndësishme të shtëpisë tuaj

Sipas ekspertit, ka shans që po harroni të pastroni një pjesë shumë të rëndësishme të shtëpisë tuaj
Reklama

Me dyshemetë dhe tavanet që kanë përparësi kur pastroni, është e lehtë të hiqni dorë nga një pjesë e rëndësishme e shtëpisë tuaj: elektronika.

Elektronika është praktikisht kudo, por shumë njerëz harrojnë t’i bëjnë asaj një pastrim të mirë herë pas here, zbulon një ekspert pastrimi.


Ju mund të tronditeni kur dëgjoni se sa baktere jetojnë në pajisjet tuaja elektronike.

Telefonat

Së pari, telefoni juaj celular thuhet se përmban 25,127 mikrobe për gjashtë centimetra katror, ​​por ato mund të fshihen lehtësisht duke përdorur një leckë mikrofibër me një përzierje prej 60 për qind ujë dhe 40 për qind alkool izopropil.

Kompjuterët

Ju gjithashtu do të dëshironi të fshini herë pas here zyrën tuaj të shtëpisë, ku tavolina juaj thuhet se mund të strehojë 10 milionë mikrobe marramendëse.

Për të pastruar monitorët tuaj, përdorni një leckë mikrofibër të lagur me një përzierje uji të ngrohtë dhe një pikë sapuni për enët, më pas përdorni një leckë të thatë për të fshirë çdo papastërti ose njollë të mbetur.

Tastiera dhe mausi juaj përdoren shumë, kështu që ju duhet t’i pastroni për të mbajtur larg mikrobet. Ju gjithashtu mund të fshini mausin duke përdorur alkool dhe t’i thani të dyja pajisjet elektronike me një leckë mikrofibër.

Ekranet televizorit

Ekranet e televizorit mund të pastrohen me të njëjtën metodë si monitorët e kompjuterit: duke përdorur një leckë mikrofibër me ujë të ngrohtë dhe sapun enësh.

Sidoqoftë, duhet të keni kujdes më të madh me telekomandën e televizorit. Së pari, hiqni bateritë dhe më pas përdorni ajër të kompresuar për të hequr mbeturinat nga të çarat. /Telegrafi/

Në trend Stil

Më shumë
Mos e hidhni hirin: Mund të përdoret për të neutralizuar aromat e pakëndshme ose për të hequr njollat nga mobiliet

Mos e hidhni hirin: Mund të përdoret për të neutralizuar aromat e pakëndshme ose për të hequr njollat nga mobiliet

Bëje vet
Këtë lëng e mban në shtëpi çdo femër, i heq për mrekulli njollat nga atletet

Këtë lëng e mban në shtëpi çdo femër, i heq për mrekulli njollat nga atletet

Bëje vet
Nëse flini me çorape apo zbathur, kjo për ju e tregon një gjë të rëndësishme!

Nëse flini me çorape apo zbathur, kjo për ju e tregon një gjë të rëndësishme!

Këshilla Lifestyle
Vendet më të vizituara në vitin 2023: Shtetet evropiane janë në tri vendet e para

Vendet më të vizituara në vitin 2023: Shtetet evropiane janë në tri vendet e para

Çfarë të vizitosh
Hëna e plotë te Binjakët: Zbulo se ç’do të ndodhë me shenjën tënde

Hëna e plotë te Binjakët: Zbulo se ç’do të ndodhë me shenjën tënde

Astrologji
A dini si t’i lani atletet? Kur lejohen në rrobalarëse dhe kur jo

A dini si t’i lani atletet? Kur lejohen në rrobalarëse dhe kur jo

Bëje vet
Kalo në kategori