LAJMI I FUNDIT:

Silvio Berlusconi po trajtohet në terapi intensive në Milano

Silvio Berlusconi po trajtohet në terapi intensive në Milano

Ish-kryeministri italian, Silvio Berlusconi ndodhet në një terapi intensive në spitalin San Raffaele në Milano.

Reklama

Sipas raportimeve të shtypit italian, 86-vjeçari ndodhet në terapi intensive në repartin e kardiologjisë së spitalit.

Rai News raportoi se ai ishte dërguar në spital pasi pësoi një “gulçim” ndërsa gjendjen aktuale e ka stabile, raporton theguardian.

Berlusconi, partia e të cilit Forza Italia është në koalicionin qeverisës, ishte liruar nga i njëjti spital të premten, pasi iu nënshtrua kontrolleve rutinë, raporton theguardian.

Manjati miliarder i medias, i cili drejtoi tre qeveri italiane midis fillimit të viteve 1994 dhe 2011, ka pasur disa episode të sëmundjes në vitet e fundit.

Në vitin 2016, ai iu nënshtrua një operacioni për të zëvendësuar një valvul të dëmtuar të aortës dhe u shtrua në spital shkaku i infektimit me COVID-19 në shtator të vitit 2020. Më pas ai vuajti nga sëmundje e tjera që lidhen me virusin, një përvojë që ai e përshkroi si “më e keqja e jetës sime”.

Ai është vënë nën kritika muajt e fundit për disa deklarata në mbështetje të presidentit rus, Vladimir Putin, një mik i vjetër, duke përfshirë sugjerimin se presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensky, ishte përgjegjës për pushtimin e Rusisë. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Shkencëtarët me zbulim të rëndësishëm për vrimat e zeza: Ky përbindësh po rrotullohet me të vërtetë

Shkencëtarët me zbulim të rëndësishëm për vrimat e zeza: Ky përbindësh po rrotullohet me të vërtetë

Botë
Vrau tre persona, përfshirë një profesor – pse ‘u çmend’ kaq shumë i dyshuari që tronditi Roterdamin e Holandës?

Vrau tre persona, përfshirë një profesor – pse ‘u çmend’ kaq shumë i dyshuari që tronditi Roterdamin e Holandës?

Evropa
Aeroplani ushtarak rus ndodhej për dy ditë në aeroportin e Phenianit, a u ra dakord për transferimin e armëve?

Aeroplani ushtarak rus ndodhej për dy ditë në aeroportin e Phenianit, a u ra dakord për transferimin e armëve?

Azia
Sheshel për aktakuzën e re të Hagës: Jam gati të shkoj vullnetarisht, por me një kusht

Sheshel për aktakuzën e re të Hagës: Jam gati të shkoj vullnetarisht, por me një kusht

Serbia
Shefi i NATO-s thotë se po fiton terren ofensiva e Ukrainës

Shefi i NATO-s thotë se po fiton terren ofensiva e Ukrainës

Evropa
Lëvizje historike, Macron po i ofron Korsikës autonomi pa të drejt shkëputje nga Franca

Lëvizje historike, Macron po i ofron Korsikës autonomi pa të drejt shkëputje nga Franca

Evropa
Kalo në kategori