LAJMI I FUNDIT:

Si t’i lani jastëkët në rrobalarëse pa e humbur formën e tyre?

Si t’i lani jastëkët në rrobalarëse pa e humbur formën e tyre?
How to Wash Pillows

Përveç që do të jenë njësoj si më parë, do të kenë edhe një erë të mrekullueshme

Çdo grua kërkon t’i lehtësojë punët e shtëpisë dhe larja e gjërave nuk bën përjashtim.


Gjithçka që mund të futet në rrobalarëse dhe të lahet – e bëjnë, nga shtrojat e deri te shtigjet dhe atletet, por ajo që kanë frikë se produkti përfundimtar do të dalë “normal” gjatë larjes janë jastëkët.

Sido që të jenë punuar, ato mund të ndryshojnë formën gjatë larjes në kazanin e rrobalarëses, por nëse filloni të praktikoni këto këshilla, kjo nuk duhet t’ju ndodhë më, transmeton Telegrafi.

Domethënë, vendosni dy jastëkë në kazan, por përballë njëri-tjetrit në kazan. Më pas vendosni mbi ta një lugë çaji sodë buke dhe aty ku e hidhni detergjentin, vendosni një dozë më pak të fortë dhe vetëm një çerek peroksid hidrogjeni, ndërsa në vendin tjetër të dozimit hidhni gjysmë filxhani uthull dhe pak vaj esencial. Gjithashtu, gjëja më e rëndësishme – në kazanin me jastëk futni tre topa për të mbajtur të njëjtën formë. Mund të jenë edhe topa tenisi.

Pas larjes, thjesht thajini dhe janë gati për t’u përdorur përsëri.

Shikoni se si duket në videon e mëposhtme?

/Telegrafi/