LAJMI I FUNDIT:

“Shumë projekte janë shkatërruar nga ndjekja e trofeut të Ligës së Kampionëve” – Guardiola tregon tërthorazi se çfarë e pret Interin në finale

“Shumë projekte janë shkatërruar nga ndjekja e trofeut të Ligës së Kampionëve” – Guardiola tregon tërthorazi se çfarë e pret Interin në finale

Pep Guardiola pohoi se shumë projekte janë shkatërruar në kërkim të një titulli të pakapshëm të Ligës së Kampionëve pasi Manchester City më në fund kërkon të thyejë akullin këtë fundjavë.

Reklama

Trajneri i Cityt, i cili pranoi se klubi nuk do të jetë fitues universal, nëse ata triumfojnë kundër Interit të shtunën, beson se trashëgimitë po peshohen në mënyrë të padrejtë drejt ngritjes së trofeut.

Por, ai pranoi se është një realitet i pashmangshëm që City duhet të pushtojë Evropën nëse do të konsiderohet si një nga më të mëdhenjtë.

Sa para do të arkëtojë Manchester City nëse e fiton Ligën e Kampionëve nesër mbrëma
Lexo po ashtu Sa para do të arkëtojë Manchester City nëse e fiton Ligën e Kampionëve nesër mbrëma

“Shumë klube kanë shkatërruar projekte dhe ide sepse nuk ishin në gjendje të fitonin këtë kompeticion”, deklaroi Guardiola.

“Dhe kaq shumë janë bërë klube të mëdha sepse ishin në gjendje ta fitonin atë. Edhe nëse nuk e ndaj këtë mendim, e kuptoj se gjithçka që kemi bërë gjatë gjithë këtyre viteve, e cila ka qenë shumë e mirë, do të ketë kuptim për të tjerët vetëm nëse fitojmë këtë garë. Është pak e padrejtë, por duhet ta pranojmë”.

“Ne duhet të pranojmë se nëse duam të bëjmë një hap përfundimtar si një klub i madh, ne duhet të fitojmë në Evropë”.

Football Benchmark: Këto janë dhjetë klubet më të vlefshme në botë, Man City rrëzon nga froni Real Madridin
Lexo po ashtu Football Benchmark: Këto janë dhjetë klubet më të vlefshme në botë, Man City rrëzon nga froni Real Madridin

“Ne duhet të fitojmë, kjo është diçka që nuk mund ta shmangësh. Por, gjëja më e rëndësishme është të jesh atje përsëri dhe përsëri”.

“Me klubin tonë, kam mësuar se emocionet e tepërta nuk na përshtaten. Duhet të jesh ambicioz, por jo shumë i pangopur. Ky kompeticion më ka dhuruar momente shumë, shumë të trishtuara, të cilat më lëndojnë, të cilat do të jenë gjithmonë në mendjen time, por më dhuroi edhe momente jashtëzakonisht të bukura”, ka potencuar më tej spanjolli. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Mikrofonat zbulojnë fjalët që Gavi ia tha Lewandowskit gjatë ndeshjes: Edhe pse 16 vite më i ri, spanjolli e ofendon polakun

Mikrofonat zbulojnë fjalët që Gavi ia tha Lewandowskit gjatë ndeshjes: Edhe pse 16 vite më i ri, spanjolli e ofendon polakun

La Liga
Nga buja mediatike, mënyra si ndodhi dhe mesazhet e shqiptarëve: Armand Duka rrëfehet si zv.president i UEFA-s

Nga buja mediatike, mënyra si ndodhi dhe mesazhet e shqiptarëve: Armand Duka rrëfehet si zv.president i UEFA-s

Kombëtarja e Shqipërisë

"Sulmuesi që i ka munguar Chelseat, nuk duket si një lojtar që ka munguar për 11 muaj" - gazeta britanike me fjalë të mëdha për Armando Brojën

Premier League
“Fadil Vokrri” mund të mos rinovohet fare, Çeku zbulon arsyet

“Fadil Vokrri” mund të mos rinovohet fare, Çeku zbulon arsyet

Përfaqësuesja e Kosovës
Nainggolan nuk ndryshon kurrë, ofendon rëndë Interin dhe tifozët zikaltër

Nainggolan nuk ndryshon kurrë, ofendon rëndë Interin dhe tifozët zikaltër

Serie A

"Nuk kemi nevojë për sulmues, kemi Armando Brojën" - Pochettino beson shumë te ylli shqiptar

Premier League
Kalo në kategori