0Shares

Ne të gjithë duhet të mësojmë se si të vlerësojmë diversitetin në botën tonë, sepse disa prej nesh ende tentojnë t’i gjykojnë të tjerët sipas pamjes së tyre.

Për fat të keq, gratë me fytyra jostandarde shpesh nënvlerësohen dhe shumë më keq, ngacmohen nga të ashtuquajturit ekspertë të bukurisë. Duhen shumë guxim që ata të përqafojnë unitetin e tyre dhe të thonë lamtumirë për të gjitha komplekset e tyre.

Dymbëdhjetë çiftet e famshme që nuk shqetësohen për stereotipet (Foto) Dymbëdhjetë çiftet e famshme që nuk shqetësohen për stereotipet (Foto)

Bright Side publikoi së fundmi një listë me femra të mahnitshme që dëshmuan për të gjithë botën se ato janë vërtet të bukura. Çfarë frymëzimi i madh për të gjithë ata që janë ende në rrugën e tyre për të gjetur paqen, transmeton Telegrafi!

Ilka Brühl

Ilka Brühl ka lindur me dysplasia ectodermal. Megjithatë, ky çrregullim gjenetik i rrallë nuk mund ta thyejë frymën e saj. Vajza thotë se misioni i saj është t’i kujtojë botës se të gjithë janë të bukur. Ajo ndan historinë e fotografive të jetës së saj në Instagram.

Sophia Hadjipanteli

Baby Phi ?

A post shared by Sophia Hadjipanteli ? (@sophiahadjipanteli) on Dec 3, 2017 at 10:29am PST

Sophia Hadjipanteli, një modele nga Qiproja, është kudo në rrjetet sociale për shkak të tipareve të saj unike. Ngjyra e saj e bëri atë jashtëzakonisht popullor në mesin e dizajnereve të famshme. Ata besojnë se Sophia arriti të ndryshojë standardet konvencionale të bukurisë.

Swantje Paulina

A post shared by ? Swantje Paulina (@swalina) on Nov 20, 2017 at 11:31am PST

Swantje Paulina kurrë nuk përpiqet për të fshehur çukat e saj. Duket sikur vajza është shumë krenare për një dhuratë të tillë nga Nëna Natyrë, dhe më shumë se 200.000 ndjekësit e saj në Instagram absolutisht i duan ato puthje engjëllore në fytyrën e saj.

Dru Presta

My documentary was one of the biggest accomplishments I️ had this year. ? One picture behind the scenes. ? You guys have no idea how much was put into this production. I️ have never been more exhausted, but more excited to continue this journey. ? ? I️ was HUNGRY for MORE. I️ loved production process and doing it with the people I️ trust and know love, support and respect me. ❤️ After all the medical issues that come with being me, a ED, anxiety, insomnia, and depression, I️ never thought I️ would be in the position today. I️ LOVE THIS PICTURE. @angelrod_films You caught me in a random moment and time. LOVE THIS DAY TILL THE END. ? FIGHT FOR YOUR VOICE, EAT THAT BURGER AND WORK ON YOU BUT LOVE ❤️ YOURSELF❗️ Hair/make-up: @hairxdylspear Photographer: @angelrod_films Dress: @targetstyle Production: @barcroft_tv #mamiboss #targetstyle #moneymoves #fashion #model

A post shared by Dru Presta (@g0lden.bebe) on Nov 8, 2017 at 12:44pm PST

Dru Presta është vetëm 30-40 centimetra e gjatë. Kjo modele amerikane 21-vjeçare thotë se ajo ishte ngacmuar për pjesën më të mirë të jetës së saj, veçanërisht si një fëmijë. Megjithatë, Dru kurrë nuk hoqi dorë nga ëndrra e saj më e madhe për t’u bërë modele.

Mikayla Holmgren

Mikayla Holmgren është gruaja e parë me sindromin Down që garoi në “Miss SHBA” në Minnesota. Ajo arriti të fitojë dy çmime dhe të frymëzojë miliona njerëz në mbarë botën për të ndjekur ëndrrat e tyre.

Em

Megjithëse Em, një vajzë me çrregullime në lëkurë, nuk tregon emrin e saj të vërtetë, ajo ndan me fansat fotografitë më të mira dhe kuotat motivuese në llogarinë e saj frymëzuese personale në Instagram.

Majore Tabria

Tab, don't tell

A post shared by Tabria Majors (@tabriamajors) on Feb 15, 2016 at 9:26am PST

Shut up boy you talk a lot ?@fashionnovacurve

A post shared by Tabria Majors (@tabriamajors) on Sep 4, 2017 at 12:32pm PDT

Tabria Majors, një modele e gjatë, dëshmon se një vajzë e kthjellët mund të jetë po aq seksi dhe e bukur sa edhe engjëjt e fshehtë të ‘Victoria’s Secret’. Së bashku me mikun e saj, ajo publikon kuota qesharake dhe të guximshme.

Lotte Zuidema

Një tjetër modele e suksesshme me një pamje jostandarde. Fotografë të famshëm e duan Lotte, duke thënë se bukuria, karizmi dhe individualiteti i saj duken të mahnitshme në çdo imazh.

Aleece Wilson

“Unë kurrë nuk mendova se isha e mjaftueshme për të qenë një modele, sepse kurrë nuk pashë modele që dukeshin si unë”, thotë Aleece Wilson. Tani ajo është një nga stacionet e pistave në shfaqje për projektues si Alexander Wang dhe Marc Jacobs.

Laura Lind

Laura Lind është një yll i ri i UNIQUE MODELS, një agjenci modelw që vlerëson diversitetin kur bëhet fjalë për përcaktimin e bukurisë. Edhe pse sapo ka filluar karrierën e saj, ne jemi të sigurt se Laura së shpejti do të arrijë famën botërore.

Simone Thompson

Whatever tickles your peach ?

A post shared by @ slickwoods on Dec 2, 2017 at 12:07pm PST

Simone Thompson ka mësuar të injorojë atë që njerëzit e tjerë thonë dhe mbahen të sigurt për pamjen e saj. Një qëndrim i tillë u vlerësua shumë nga Puma, Fendi, Marc Jacobs, Miu Miu dhe marka të tjera të njohura.

Coralie Jouhier

Coralie Jouhier, një modele 28-vjeçare franceze, po merr hapat e para në biznes. Vajza thotë se nuk është gjithmonë e lehtë për shkak të pamjes së saj unike, por ajo është shumë krenare për lëkurën dhe ngjyrën e saj të flokëve, të cilën ajo e konsideron si dhurata reale nga prindërit e saj.

Arina Lubiteleva

Bad things .

A post shared by Arina Lubiteleva (@im.arinari) on Oct 5, 2017 at 5:54am PDT

Ky model ukrainas beson se papërsosmëritë e saj janë, në fakt, përfitimet e saj. Me shembullin e saj, Arina dëshiron të frymëzojë vajzat adoleshente me fytyra jostandarde në të gjithë botën. Kjo është arsyeja pse Arina nuk përpiqet të fshehë veshët e saj të mëdhenj dhe me besim paraqet për revistat me shkëlqim.

Luna Schulze

@stinegoyastudio aw17 ?

A post shared by LUNA SCHULZE ? ️️ (@lunaschulze) on Jul 31, 2017 at 1:56am PDT

Një hendek midis dhëmbëve të saj nuk bën që Luna Schulze simpatike të ndihet e pakëndshme për veten ose ta pengojë që të qeshësh përgjithësisht. Aktualisht, ajo është një nga modelet e agjencisë “Unique Models”.

Ashley Soto

Secretly wishing I could dress up as Bambi everyday

A post shared by ASH SOTO (@radiantbambi) on Nov 2, 2016 at 4:26pm PDT

One of my favorites ?❤️

A post shared by ASH SOTO (@radiantbambi) on Jul 21, 2017 at 2:19pm PDT

Në moshën 12-vjeçare, ajo u diagnostikua me Çrregullime lëkure. Ashley thotë se gjatë viteve të saj adoleshente ajo ishte ngacmuar vazhdimisht për shkak të pamjes së saj. Gradualisht, vajza mësoi të përqafonte tiparin e saj të veçantë dhe madje filloi një projekt artesh i dedikuar për trupin e saj unik.

Refilwe Modiselle

Në atdheun e saj, njerëzit nuk e konsideronin kurrë Refilwe Modisen si të bukur, por industria e modës e mirëpriti vajzën dhe e bëri atë një nga modelet më të suksesshme femra në botë.

Seana Steele

I’m so much more than my hair, than my physical form, but I live and work in a world that focuses on that and I do spend a lot of time and energy thinking about and putting effort into making sure my body, my skin, my face is in a condition that is deemed acceptable by the media and the fashion world. Lately though, I’ve been focusing more on the inside and being the human being I want others to see and know that they can be free and happy with who they are too. I’ve been dancing more, figuring out ways to artistically collaborate with others more and be a fully fleshed out person rather than a series of images with no story attached. We’re all on a journey and I want to share mine more with the world. Happy Thursday! Hair styling by @divapoulous and @omarantoniosebastian. . . . . . . . #tbt #throwbackthursday #throwback #blonde #blondeambition #hairfordays #braids #latergram #nycmodel #model #transisbeautiful #trans #girlslikeus #youdoyou #freedom #selflove #alien #mermaid #barbie #barbiegirl #hairmodel #nyc #newyorkcity #artist #expressyourself #motivation #morethanamannequin # rolemodel

A post shared by Seana Steele (@seanasteele) on Oct 5, 2017 at 5:39am PDT

Seana Steele sapo ka filluar karrierën e saj të modelimit dhe të veprimit. Ajo e di se si të tërheqë vëmendjen dhe kurrë nuk dëgjon njerëzit që kritikojnë pamjen e saj. Krahas miqve të saj të modeles, Seana është një aktiviste e Lëvizjes Trupore. /Telegrafi/

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)