LAJMI I FUNDIT:

Shputat e këmbëve i ka futur në uthull molle për gjysmë ore: Ajo që ka ndodhur do t’ju mrekullojë!

Shputat e këmbëve i ka futur në uthull molle për gjysmë ore: Ajo që ka ndodhur do t’ju mrekullojë!

Kjo banjë për shputa do t’i gjallërojë pjesët e thara të lëkurës së shputave tuaja, do të ndihmojë tek infeksionet kërpudhore, do të zbusë shenjat e plakjes dhe do të relaksojë muskujt në tërë trupin.

Ekzistojnë mjaft mënyra që ta shfrytëzoni uthullën e mollës në kuptim të bukurisë dhe të shërimit të sëmundjeve të ndryshme, mirëpo pak njerëz kanë provuar këtë metodë, transmeton Telegrafi.


u

Mbushni dy të tretat e legenit me ujë të ngrohtë, shtoni një filxhan uthull molle dhe përzieni.

Zhytni shputat dhe mbani në këtë përzierje së paku 30 minuta, pastaj i lani me ujë të ftohtë.

uu

Poashtu, uthulla eliminon kërpudhat në shputa ose gishtërinj, dhimbjet dhe skuqjet midis gishtërinjve.

Kjo banjë e shputave do të gjallërojë pjesët e thara të lëkurës së shputave tuaja, do të ndihmojë te infeksionet kërpudhore, do të zbusë shenjat e plakjes dhe do të relaksojë muskujt e tërë trupit. /Telegrafi/

Në trend Shëndetësi

Më shumë
Si të mbijetojmë 85 e më shumë vite

Si të mbijetojmë 85 e më shumë vite

Kalo në kategori