LAJMI I FUNDIT:

Shpërthim në fabrikën e eksplozivëve në Turqi, të paktën pesë të vdekur

Shpërthim në fabrikën e eksplozivëve në Turqi, të paktën pesë të vdekur

Pas shpërthimit në një fabrikë në kryeqytetin turk, Ankara, kanë humbur jetën pesë persona.

Reklama

Fillimisht një zjarr dhe më pas një shpërthim ndodhi në një fabrikë të raketave dhe eksplozivëve të Makinerisë dhe Industrisë Kimike (MKE), në rrethin Elmadag të Ankarasë.

Ministria e Mbrojtjes Kombëtare (MSB) njoftoi se nga shpërthimi mbetën të vdekur pesë punëtorë, raporton t24.

Gjithashtu është raportuar se në lidhje me këtë tragjedi ka nisur një hetim gjyqësor dhe administrativ.

Fabrika funksionon për të plotësuar nevojat për raketa dhe lëndë plasëse të Ministrisë së Mbrojtjes Kombëtare dhe Ministrisë së Brendshme.

Në fabrikë kryhen gjithashtu teste shpërthimi, nxehtësie dhe qitjeje dinamike të karburantit të raketave dhe barutit. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Kanë mbetur më pak se 24 orë deri tek mbyllja e qeverisë amerikane

Kanë mbetur më pak se 24 orë deri tek mbyllja e qeverisë amerikane

Amerika
Ushtarët ukrainas u shpëtuan nga rajonet e pushtuara pasi ishin fshehur për më shumë se një vit e gjysmë

Ushtarët ukrainas u shpëtuan nga rajonet e pushtuara pasi ishin fshehur për më shumë se një vit e gjysmë

Evropa
Rusia shënon përvjetorin e aneksimit të rajoneve ukrainase, Putin: Kjo është ngjarje historike, ne jemi një komb

Rusia shënon përvjetorin e aneksimit të rajoneve ukrainase, Putin: Kjo është ngjarje historike, ne jemi një komb

Evropa
Wladimir Klitschko: Nuk jam gati të vdes për Ukrainën, por jam gati të jetoj për të

Wladimir Klitschko: Nuk jam gati të vdes për Ukrainën, por jam gati të jetoj për të

Evropa

"Ne nuk e dimë madhësinë e Ukrainës", Orban për bisedimet e anëtarësimit të Ukrainës në BE

Evropa
Elita e marinës amerikane SEAL dhe forcat speciale të ushtrisë do të testohen për përdorim droge

Elita e marinës amerikane SEAL dhe forcat speciale të ushtrisë do të testohen për përdorim droge

Amerika
Kalo në kategori