LAJMI I FUNDIT:

Shpërthim i madh në qytetin rus

Shpërthim i madh në qytetin rus

Një shpërthim i madh  është raportuar gjatë mbrëmjes së kaluar në rajonin Rostov-on-Don në jug të Rusisë.

Sipas dëshmitarë, një zjarr i madh ndriçoi qiellin gjatë natës, para se të mbesnin pa energji elektrike në apartamentet e tyre, transmeton Telegrafi.

Një video amatore që po qarkullon në rrjetet sociale, shfaq momentin e shpërthimit të fuqishëm që ndodh në qytetin rus.


Zelensky thotë se ndihma ushtarake perëndimore, është e pamjaftueshme për ta fituar luftën
Lexo po ashtu Zelensky thotë se ndihma ushtarake perëndimore, është e pamjaftueshme për ta fituar luftën

Disa qytetarë rusë raportuan se bëhet fjalë për një shpërthim të fuqishëm në një trafo gjigante të energjisë elektrike.

Nga zyra e krybashkiakut të Rostov, thanë shpërthimi bëri që banorët të mbesin pa energji elektrike dhe ujë të pijshëm.

Ai nuk dha detaje sesi erdhi deri të shpërthimi apo shkaku, ndërkaq shpërthime të tilla të ngjashme janë duke ndodhur shpesh në territorin rus. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Paralajmërohet fundi i vapës së madhe në Evropë - ekspertët parashikojnë datën e përfundimit dhe stuhitë që mund të pasojnë

Paralajmërohet fundi i vapës së madhe në Evropë - ekspertët parashikojnë datën e përfundimit dhe stuhitë që mund të pasojnë

Evropa
Liqeni gjigant në Kaliforni kthehet papritur 130 vjet pas zhdukjes

Liqeni gjigant në Kaliforni kthehet papritur 130 vjet pas zhdukjes

Botë
Si u lokalizua Faton Hajrizi, mediat serbe publikojnë detaje të reja

Si u lokalizua Faton Hajrizi, mediat serbe publikojnë detaje të reja

Serbia
Plumbi i krijoi një plagë të gjerë në vesh, Trump ndan përditësime për shëndetin e tij pas atentatit

Plumbi i krijoi një plagë të gjerë në vesh, Trump ndan përditësime për shëndetin e tij pas atentatit

Amerika
Ndryshimi i klimës po i bën ditët më të gjata - kjo nuk ka ndodhur në mijëvjeçarë

Ndryshimi i klimës po i bën ditët më të gjata - kjo nuk ka ndodhur në mijëvjeçarë

Botë
Pas infektimit me COVID, mjeku i Bidenit del me deklaratë rreth gjendjes shëndetësore të presidentit

Pas infektimit me COVID, mjeku i Bidenit del me deklaratë rreth gjendjes shëndetësore të presidentit

Amerika
Kalo në kategori