Një video që është shfaqur nëpër rrjete sociale, tregon një aksident trafiku në Vreoci të Serbisë, ku shoferi i një veture për pak sa nuk e pagoi me jetë kur vendosi të shpërfill rregullat e komunikacionit dhe të kalojë shinat e trenit, pavarësisht që laura ishte e ulur.

Gjithçka ndodhi kur pranë laurës u afrua një veturë dhe nga ajo doli një djalë i ri, i cili pasi shikoi anash vendosi të kalojë shinat, pavarësisht që me shenja sinjalizohej se treni po vjen dhe se laura ishte mbyllur, transmeton Telegrafi.

Megjithatë kur tentoi të ec para, e kuptoi se kishte vepruar gabim – dhe me shpejtësi të madhe doli nga mjeti, kurse treni që kalonte me shpejtësi ia goditi vetëm pjesën e përparme.

Ngjarja ka ndodhur të hënën rreth orës 16:20, ku treni po lëvizte në linjën Beograd-Nish, e shoferi 35-vjeç në sekondat e fundit i shpëtoi përplasjes që nuk besoi se do të ndodhë. /Telegrafi/