Sakuadra shqiptare që bënë pjesë në elitën e futbollit maqedonas, Shkupi po merr pjesë edhe këtë vit në garat evropiane.

Shkupi ka zhvilluar ndeshjen e parë në raundin e parë në Ligën e Evropës në udhëtim te Pyunik Yerevan nga Armenia.

Edhe pse kishin epërsi të dy golave 1-3, në fund shkupjanët u desh të kënaqen me vetëm një barazim 3-3.

Gjithsesi ky barazim jashtë fushës së tyre është shumë i mirë, për faktin se pas një jave luajnë ndeshjen kthyese në kryeqytetin maqedonas.

Muharem Bajrami me dy gola si dhe Ilieski me një tjetër ishin autorët e golave për skuadrën shqiptare. /Telegrafi/