Shkupi fiton duelin me Gostivarin, Shkëndija merr triumfin në “frymën e fundit”

Në elitën e futbollit të Maqedonisë së Veriut sot (e diel) pasdite janë zhvilluar pesë ndeshje të xhiros së pestë.

Shkupi ka fituar duelin shqiptar me Gostivarin, duke triumfuar në Çair me rezultat 3:1.

Golat për skuadrën bardheblu i realizuan Armin Hodzic, Suad Sahiti dhe në fund Arbi Vosha, përderisa golin e vetëm për Gostivarin e gjeti, Alper Potuk.

Mjaftë interesant ishte takimi tjetër që u zhvillua në kryeqytet, aty ku Shkëndija me përmbysje triumfoi ndaj Rabotniçkit me shifrat 1:2.

“Romantikët” ishin në epërsi deri në minutën e 90-të me golin e Kagimus, përderisa tetovarët në minutat shtesë shënuan dy gola me anë të Bruno Ditas dhe Endrit Krasniqit.

Në ndeshjet tjera të kësaj xhiroje, Voska Sport barazoi 1:1 me Tikveshin në Kavadar, Bregallnica mundi Breran me rezultat 1:0, ndërsa Sileksi – Makedonija Gjorce Petrov u ndan me barazim 2:2. /Telegrafi/