LAJMI I FUNDIT:

Shkup, natën në mes të dielës dhe të hënës do të bllokohohen disa rrugë

Shkup, natën në mes të dielës dhe të hënës do të bllokohohen disa rrugë

Sektori i Punëve të Brendshme Shkup ka njoftuar se për shkak të xhirimit të një videoklipi, mes datës 27/28.08.2023, do të bllokohen disa rrugë në qendrën e Shkupit.

Gjatë periudhës prej orës 23:00 të 27 gushtit deri në ora 06:00 të 28 gushtit, do të mbyllen rrugët në dy drejtimet në bulevardin “Ilinden”, në drejtim të udhëkryqit me bulevardin “Shën Klimenti i Ohrit” deri te rruga “Naum Naumovski Borçe”.


Nga MPB-ja apelojnë deri te qytetarët që t’i respektojnë urdhrat e policëve për qarkullim të posaçëm.