Manchester City ka arritur me shumë mund që ta mposht Southamptonin me rezultat 2-1 në kuadër të javës së 11-të në Ligën Premier.

Golat për Citizens i realizuan Sergio Aguero (70’) dhe Kyle Walker (86’), ndërsa për mysafirët golin e vetëm e realizoi James Ward-Prowse (13’).

City ishte skuadër më e mirë në fushë, derisa mori notën 6.83, ndërsa Southamptoni u vlerësua me 6.78.

Manchester City vs Southampton (Foto: Michael Regan/Getty Images/Guliver)

Lojtarët me paraqitjen më të mirë në këtë ballafaqim ishin Walker dhe Kevin de Bruyne, që u vlerësuan me 8.0.

City fiton me përmbysje ndaj Southamptonit City fiton me përmbysje ndaj Southamptonit

Në anën tjetër, portieri i kampionit të fuqi, Ederson, dëshpëroi me paraqitjen e tij, e që mori vlerësimin 5.3.

Vlerësimi i lojtarëve të tjerë i të dyja skuadrave:

Notat e lojtarëve të Manchester Cityt (Foto: WhoScored)

Notat e lojtarëve të Southamptonit (Foto: WhoScored)

/Telegrafi/