LAJMI I FUNDIT:

Shesheli iu drejtua serbëve të Kosovës nga Beogradi (Foto)

Shesheli iu drejtua serbëve të Kosovës nga Beogradi (Foto)
Beograd, 20. novembra 2014 - Lider Srpske radikalne stranke (SRS), Vojislav Seselj govori na danasnjoj redovnoj konferenciji za novinare SRS-a. FOTO TANJUG / SRDJAN ILIC / bb

Më shumë se njëqind serbë janë tubuar sot në sheshin e ashtuquajtur “Braqa Iliq”(Vëllezërit Iliq) në pjesën veriore të Mitrovicës për ta pritur liderin radikal, Vojisllav Sheshelin.

Megjithëse ai nuk ka ardhur në Kosovë, lideri i Partisë Radikale Serbe iu është drejtuar të tubuarve nga Beogradi.

Siç raporton gazetari i KP nga vendi i ngjarjes, Vojisllav Sheshel ka akuzuar Qeverinë e Serbisë dhe atë të Kosovës që nuk ia lejuan ardhjen në Kosovë.

“Për këtë fajtor është Qeveria tradhtare e Serbisë dhe separatistët shqiptarë, që nuk më lejuan të vij tek ju”, ka thënë Sheshel nga Beogradi.

Të tubuarit që po dëgjojnë fjalimin e Sheshelit përveç fotografive të tij kanë edhe fotografi të presidentit rus Vlladimir Putin.

Ndryshe për sot ishte paralajmëruar se Shesheli do të vijë në Kosovë por që një gjë e tillë ishte kundërshtuar nga zyrtarët e Qeverisë së Kosovës.

Madje ushtruesi i detyrës së ministrit të Punëve të Jashtme Petrit Selimi ka paralajmëruar se nëse Shesheli hyn në Kosovë ai do të arrestohet.

1


Në trend Lajme

Më shumë
Një shtetase e huaj gjendet e vdekur në magjistralen Ferizaj – Prishtinë

Një shtetase e huaj gjendet e vdekur në magjistralen Ferizaj – Prishtinë

Kronika e Zezë
Deputeti i PDK-së i ashpër me Kurtin, Kastrati: Është komunist i rrezikshëm, ka lexuar literaturë antiamerikane

Deputeti i PDK-së i ashpër me Kurtin, Kastrati: Është komunist i rrezikshëm, ka lexuar literaturë antiamerikane

Politikë
Hoxha deputetëve të PDK-së: Pse merreni me Kurtin kur s’keni kapacitet në vendimet e tij

Hoxha deputetëve të PDK-së: Pse merreni me Kurtin kur s’keni kapacitet në vendimet e tij

Politikë
Komandanti i Gardës së Iowa-s sheh nga afër kapacitetet e Forcës së Sigurisë së Kosovës

Komandanti i Gardës së Iowa-s sheh nga afër kapacitetet e Forcës së Sigurisë së Kosovës

Siguri
Shefi i EULEX-it, Barbano: Situata në veri është e brishtë, mund të përkeqësohet

Shefi i EULEX-it, Barbano: Situata në veri është e brishtë, mund të përkeqësohet

Siguri
Gjykata refuzon padinë e Xhafer Tahirit, i cili kërkonte 931 mijë euro dëmshpërblim nga Ferit Idrizi

Gjykata refuzon padinë e Xhafer Tahirit, i cili kërkonte 931 mijë euro dëmshpërblim nga Ferit Idrizi

Drejtësi
Kalo në kategori