LAJMI I FUNDIT:

Shenjat e pazakonshme të cilat ju sugjerojnë ta dërgoni beben te doktori

Shenjat e pazakonshme të cilat ju sugjerojnë ta dërgoni beben te doktori

Sëmundja e fëmijës është përvojë e hidhur për çdo prind. Por shumë telashe mund të shmangen nëse i vëreni simptomat me kohë.

Prandaj, duke marrë parasysh këtë, Telegrafi më poshtë ju sjellë disa shenja të rëndësishme të shëndetit të dobët të bebes, e të cilat nuk duhet injoruar.


Rënia e flokëve

Burimi i këtij problemi zakonisht gjendet brenda trupit! Kryesisht arsyeja e rënies së flokëve te fëmijët mund të jetë mungesa e vitamina. Por, për të zbuluar arsyen e vërtetë, është e domosdoshme ta dërgoni atë te një doktor!

Ndryshimet e disponimit

Një reduktim i papritur i apetitit, problemet me gjumë apo lëvizje më të pakta janë arsye të rëndësishme për tu konsultuar me një doktor.

Rritje e madhësisë së kokës

Rritja e kokës është krejtësisht normale për bebet. Kjo rritje duhet të ndalet pas një kohe, dhe nëse vazhdon të rritet më e madhe se ç’duhet, ajo mund të jetë shenjë e ndonjë sëmundje.

Etje e vazhdueshme

Etja e shpeshtë dhe kërkesat e ‘panevojshme’ për të pirë ujë mund të jenë shenja të ndonjë problemi serioz. Në këso raste, urgjentisht dërgojeni fëmijën te doktori. /Telegrafi/

Në trend Femra

Më shumë
Pronarja e figurës tërheqëse dhe trupit pa të meta: 'Kukulla amerikane' është një parajsë për sytë

Pronarja e figurës tërheqëse dhe trupit pa të meta: 'Kukulla amerikane' është një parajsë për sytë

Femra
Miliona femra janë të rrezikuara nga pesë lloje të kancerit duke mos e ditur se ekzistojnë ose nuk i dinë simptomat

Miliona femra janë të rrezikuara nga pesë lloje të kancerit duke mos e ditur se ekzistojnë ose nuk i dinë simptomat

Femra
Femra që e admirojnë të gjithë – përjetoi ferrin dhe mezi mbijetoi, ndërsa tregon me krenari shenjat në fytyrë

Femra që e admirojnë të gjithë – përjetoi ferrin dhe mezi mbijetoi, ndërsa tregon me krenari shenjat në fytyrë

Femra
Ciara shfaqi me krenari barkun shtatzënë të zbukuruar me copa folie

Ciara shfaqi me krenari barkun shtatzënë të zbukuruar me copa folie

Shtatzëna
Ylli që u bë milionere 'brenda natës' vuri në pah atributet me një fustan ekspozues

Ylli që u bë milionere 'brenda natës' vuri në pah atributet me një fustan ekspozues

Femra
Ka qenë ndër fytyrat më të bukura në Hollywood, ndërsa tash është gjithnjë e më e vështirë ta njohësh

Ka qenë ndër fytyrat më të bukura në Hollywood, ndërsa tash është gjithnjë e më e vështirë ta njohësh

Femra
Kalo në kategori