LAJMI I FUNDIT:

Shembet ura në Delvinë, izolohen 350 banorë

Shembet ura në Delvinë, izolohen 350 banorë

Përmbytjet kanë shembur të premten urën e Fshatit Vanë të Delvinës, e ndërtuar pesë vjet më parë.

Reklama

Mësohet se për pasojë e shembjes, janë izoluar 350 banorë, të cilët në këto çaste janë në mëshirë të fatit.

Gjithashtu është bërë me dije se së bashku me urën është shkatërruar edhe segmenti rrugor që ndodhet aty pranë, shkruan Opinion.al.

Si rruga dhe ura janë ndërtuar në vitin 2012 dhe kanë kushtuar miliona euro, të cilat tashmë janë shaktërrua.

Në trend Lajme

Më shumë
Ish-ambasadori i Shqipërisë, Çejku: Nëse Qeveria Kurti ka një listë të agjentëve të Serbisë të infiltruar në Kosovë ta bëjë publike

Ish-ambasadori i Shqipërisë, Çejku: Nëse Qeveria Kurti ka një listë të agjentëve të Serbisë të infiltruar në Kosovë ta bëjë publike

Lajme
Borrell paraqet tri kërkesa për tejkalimin e krizës në veri, 'dështimi i tyre do të ketë pasoja të rënda'

Borrell paraqet tri kërkesa për tejkalimin e krizës në veri, 'dështimi i tyre do të ketë pasoja të rënda'

Lajme
Zgjedhje të reja në veri? Cakolli: Presioni do të bie mbi palën serbe, duke e bërë të pamundur çfarëdo bojkoti nga Lista serbe

Zgjedhje të reja në veri? Cakolli: Presioni do të bie mbi palën serbe, duke e bërë të pamundur çfarëdo bojkoti nga Lista serbe

Lajme
Osmani takon kryeministrin britanik, deputetja Kearns: Si miq të Kosovës duhet të vazhdojmë rolin tonë paqeruajtës në të gjitha forumet

Osmani takon kryeministrin britanik, deputetja Kearns: Si miq të Kosovës duhet të vazhdojmë rolin tonë paqeruajtës në të gjitha forumet

Lajme
Numër simbolik i protestuesve në veri, punonjësit komunalë nënshkruhen në listat e evidencës

Numër simbolik i protestuesve në veri, punonjësit komunalë nënshkruhen në listat e evidencës

Lajme
Çaj për dobësim, Policia e Kosovës konfiskon 1634 pako në vlerë mbi 44 mijë euro

Çaj për dobësim, Policia e Kosovës konfiskon 1634 pako në vlerë mbi 44 mijë euro

Lajme
Kalo në kategori