LAJMI I FUNDIT:

Shembet mbikalimi, shoferët e veturave i shpëtojnë vdekjes për një fije floku (Video)

Shembet mbikalimi, shoferët e veturave i shpëtojnë vdekjes për një fije floku (Video)

Një moment i pazakontë është filmuar me kamerë amatore, ku shihet se si një mbikalim shembet në rrugën në të cilën po frekuentonin veturat dhe plot kalimtar rasti.

Por, është interesant se si në momentin e shembjes së mbikalimit disa shoferë i shpëtojnë për një fije floku më të keqes, derisa kalimtarët e rastit që ishin shumë afër saj mbetën të shokuar, transmeton Telegrafi.

Kjo ngjarje raportohet të ketë ndodhur në qytetin Guayaquil në Ekuador, ku një veturë për një sekondë i shpëton shtypjes, kurse një tjetër që ishte para mbikalimit arrin të frenon për të mos përfunduar nën të.

Luis Lalama zyrtare e komunës së këtij qyteti, ka pranuar se ishte numër i madh i veturave dhe kamionëve të peshave të mëdha, që shkaktuan dridhjen dhe shembjen e këtij mbikalimi. /Telegrafi/


Në trend Botë

Më shumë
Zbulohet një anakonda e re gjigante në xhunglën e Amazonës - tetë metra e gjatë dhe peshon mbi 200 kilogramë

Zbulohet një anakonda e re gjigante në xhunglën e Amazonës - tetë metra e gjatë dhe peshon mbi 200 kilogramë

Botë
U fut në verari dhe hapi rezervuarët, u derdhën 60 mijë litra verë që kapin vlerën e 2.5 milionë eurove – kamerat e sigurisë kapin momentin në Spanjë

U fut në verari dhe hapi rezervuarët, u derdhën 60 mijë litra verë që kapin vlerën e 2.5 milionë eurove – kamerat e sigurisë kapin momentin në Spanjë

Evropa
Njeriu më i gjatë në botë shkurorëzohet për një arsye të çuditshme - turku niset në një turne botëror për të gjetur gruan e ëndrrave

Njeriu më i gjatë në botë shkurorëzohet për një arsye të çuditshme - turku niset në një turne botëror për të gjetur gruan e ëndrrave

Botë
Isaac Newton kishte parashikuar datën e ‘fundit të botës’ dhe kjo nuk është shumë larg

Isaac Newton kishte parashikuar datën e ‘fundit të botës’ dhe kjo nuk është shumë larg

Botë
Deri dje raportoi për humbjet kolosale të Rusisë në Avdiivka, sot blogeri rus gjendet i vdekur në rrethana të dyshimta

Deri dje raportoi për humbjet kolosale të Rusisë në Avdiivka, sot blogeri rus gjendet i vdekur në rrethana të dyshimta

Evropa
Kush janë pesë të burgosur të tjerë të profilit të lartë që vdiqën në burgjet e Rusisë

Kush janë pesë të burgosur të tjerë të profilit të lartë që vdiqën në burgjet e Rusisë

Evropa
Kalo në kategori